Новини
Тема: ПДФО

За якою податковою адресою повинна подавати річну податкову декларацію та сплачувати ПДФО фізична особа, якщо вона зареєстрована (прописана) в одному місці, а дохід отримує в іншому?

Згідно зі ст. 29 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 р. № 435-IV місцем проживання фізичної особи є житловий будинок, квартира, інше приміщення, придатне для проживання в ньому (гуртожиток, готель тощо), у відповідному населеному пункті, в якому фізична особа проживає постійно, переважно або тимчасово.

Відповідно до п. 49.1 ст. 49 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (далі — Податковий кодекс) податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки органу ДПС, у якому перебуває на обліку платник податків.

Платник податків — фізична особа зобов’язаний визначити свою податкову адресу. Податковою адресою платника податків — фізичною особою визнається місце його проживання, за яким він береться на облік як платник податків в органі державної податкової служби. Такий платник може мати одночасно не більше ніж одну податкову адресу (п. 45.1 ст. 45 Податкового кодексу).

Отже, платник податків, який відповідно до норм чинного законодавства зобов’язаний (має право) подати річну податкову декларацію, але в цей час проживає не за місцем реєстрації (прописки), а в іншому місці, має подати декларацію до органу ДПС за податковою адресою, тобто за місцем реєстрації згідно з паспортними даними.


«Гаряча лінія» за участю заступника директора Департаменту —
начальника Управління адміністрування податків на доходи фізичних осіб

Департаменту оподаткування фізичних осіб ДПС України Сергія НАУМОВА