Новини
Тема: ПДФО

У який термін фізична особа повинна сплатити суму податкового зобов’язання, донараховану органом ДПС?

Відповідно до п. 179.7 ст. 179 Податкового кодексу фізична особа зобов’язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій нею податковій декларації.

Згідно з п. 57.3 ст. 57 вищезазначеного Кодексу в разі визначення грошового зобов’язання контролюючим органом платник податків зобов’язаний сплатити нараховану суму грошового зобов’язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом цього строку такий платник розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Таким чином, сума податкових зобов’язань, донарахована органом ДПС фізичній особі, сплачується платником податку до бюджету протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення.


«Гаряча лінія» за участю заступника директора Департаменту —
начальника Управління адміністрування податків на доходи фізичних осіб

Департаменту оподаткування фізичних осіб ДПС України Сергія НАУМОВА