Новини

Захистили дітей від контрафакту

Виявлено групу підприємців, які здійснювали нелегальну торгівлю дитячим одягом та іграшками.


Кожний з п’яти підприємців з метою розподілу валового доходу зареєструвався свого часу як платник єдиного податку. Протягом декількох років, ведучи спільний бізнес, вони закуповували оптом в країнах близького й далекого зарубіжжя дитячі товари виробництва Китаю, Таїланду та Росії. Реалізовували іграшки й одяг у великих містах Донецької області, а також через Інтернет-магазин.

Податківці з’ясували, що реальний обіг коштів кожного з підприємців був настільки великим, що не дозволяв їм законно користуватися спрощеною системою оподаткування. Так, у ході інвентаризації товарних залишків у складських приміщеннях і трьох магазинах у містах Донецьку, Маріуполі й Краматорську було виявлено товари на загальну суму понад 40 млн. грн., 12 тис. дол. та 20 тис. грн. неврахованих коштів. Річний оборот з продажу через магазини становив близько 110 млн. грн., а Інтернет-магазину — понад 10 млн. грн.

При огляді офісів і магазинів з’ясувалося, що на більшість товару не було прибуткової документації, а ще частину товару реалізовують без сертифікатів якості, тому є підстави стверджувати про його контрафактне походження.

За попередніми підрахунками підприємці не сплатили податків до держбюджету на суму понад 5 млн. грн. Проводиться перевірка.


За матеріалами УПМ ДПС у Донецькій області