Новини

Житомирщина

Житомирщина

Під час засідання «круглого столу» голова ДПС у Житомирській області Сергій Шинкаренко зустрівся з 16 представниками бізнесу, які вже скористалися правом на повернення ПДВ в автоматичному режимі, та 6 кандидатами на отримання автоматичного відшкодування.


 «У сфері адміністрування ПДВ в області спостерігається помітний прогрес як щодо нарощення обсягів поточного бюджетного відшкодування, так і щодо скорочення державної заборгованості з цього податку», — наголосив Сергій Шинкаренко під час зустрічі.

За 2011 р. в області відшкодовано грошовими ресурсами на розрахункові рахунки платників у 2,6 раза більше коштів, ніж за 2010 р. (минулого року — 226,3 млн. грн., тоді як 2010-го — 85,8 млн. грн.).

Якщо на початку 2011 р. права на автоматичне відшкодування не мав жоден платник у Житомирській області, то за підсумками 2011-го відшкодування ПДВ в автоматичному режимі отримали 16 платників на суму 52,1 млн. грн. Не знизилися темпи автоматичного бюджетного відшкодування і в I кварталі 2012 р. Із сум, заявлених до відшкодування за результатами декларування за січень, право на відшкодування в автоматичному режимі отримали 11 платників на суму 7,4 млн. грн., що становить 47,95% від заявленої суми загалом по області.

Неабияку увагу податківці приділяють проблемі неповернення податку на додану вартість суб’єктам господарської діяльності з категорії малого та середнього бізнесу. Так, у І кварталі 2012 року
93 представникам малого бізнесу Житомирщини за сумами заявок в незначних обсягах (до 100 тис. грн.) відшкодовано ПДВ на суму 3,6 млн. грн. Втім всі представники бізнесу незалежно від категорії мають відповідати вимогам визначених критеріїв. Адже в перспективі повернення податку на додану вартість провадитиметься лише за правилами автоматичного відшкодування ПДВ.


За матеріалами сектору взаємодії зі ЗМІ
та громадськістю ДПС у Житомирській області