Новини

Бізнесменам більше перешкоджає складна звітність, аніж високі податки

Понад половину (53%) платників податків не бачать жодних підстав для припинення свого бізнесу. Про це повідомив заступник Голови ДПС України Олександр КЛИМЕНКО, коментуючи результати опитування платників, проведеного на офіційних веб-сайтах Державної податкової служби України та її регіональних підрозділів.


Проте інші учасники опитування виділили кілька причин, що заважають їм займатися підприємницькою діяльністю.

Зокрема, 20% респондентів зауважили, що складність звітності, порядку заповнення декларацій та ведення обліку є серйозною перешкодою для бізнесу. Менш популярними виявилися скарги на високі ставки податків та надто прискіпливі перевірки податківців — 9,5 та 7,1% відповідно.

У податковому відомстві запевнили, що зауваження платників будуть враховані і роботу щодо спрощення формальних процедур буде прискорено.

«Власне, для нас не було сюрпризом, що бізнесменам заважає складна і занадто бюрократизована звітність. Від початку реорганізації ДПС спрощення формальностей, підвищення швидкості та якості обслуговування платників були й залишаються пріоритетами у реформуванні податкової сфери. Зараз кілька відомчих робочих груп працюють над вирішенням цієї проблеми», — повідомив Олександр Клименко.

Опитування проводилося з 14 вересня по 3 жовтня 2011 р.