Інші податки
Тема: Міжнародний досвід

Розширюємо можливості податкового аудиту

Про інструменти та методи податкового аудиту йшлося на семінарі для фахівців ДПА в Одеській області. У заході взяла участь делегація Міністерства фінансів — Податкової та митної адміністрації Нідерландів.


Метою семінару, проведеного в рамках виконання Робочого плану між ДПС України та Міністерством фінансів — Податковою та митною адміністрацією Нідерландів на 2011 р., стали передача аудиторських навичок голландських колег і розширення можливостей податкового аудиту.

Голова ДПА в Одеській області Олександр Чернобай, виступаючи на семінарі, поінформував, що протягом січня — вересня 2011 р. органами ДПС в Одеській області до зведеного бюджету мобілізовано 6,827 млрд. грн., що на 1,108 млрд. грн., або на 20%, більше, ніж у минулому році за відповідний період. Рівень узгоджених сум донарахувань зріс на 34% і становить 137 млн. грн., що свідчить про ефективність використання ризикоорієнтованих принципів податкового контролю.

«Сьогодні, — зазначив Олександр Чернобай, особлива увага приділяється подальшому вдосконаленню вітчизняного законодавства відповідно до європейських стандартів. Так, керівництвом країни оголошено курс на гуманізацію відповідальності за правопорушення у сфері економіки та господарської діяльності».

ДПС України в рамках співробітництва та взаємодії з Аудиторською палатою України нещодавно заявила про намір визнавати висновки аудиторських компаній з аудиту податкової звітності.

Для сумлінних платників податків запроваджується метод горизонтального моніторингу, який дасть змогу великим платникам податків уникати додаткових податкових перевірок. Зокрема, у вересні поточного року Меморандум про участь в експерименті із впровадження горизонтального моніторингу підписали два підприємства Одеської області — ПІІ «ЛУКОЙЛ-Україна» та ПАТ «Лукойл-Одеський нафтопереробний завод».

Експерт Податкової та митної адміністрації Нідерландів пан Петер Енглеар подякував голові ДПА в Одеській області за теплий прийом і висловив сподівання на ефективний обмін досвідом та проведення консультацій.

Співробітництво між ДПС України і Податковою та митною адміністрацією Нідерландів триває вже 12 років.