Новини

Громадська довіра до державної податкової служби зростає

У Державній податковій службі України відбулась уже дев’ятнадцята пряма телефонна лінія з питань антикорупційної політики на тему «Суспільство проти корупції». Для фахівців Управління внутрішньої безпеки проведення сеансів прямого телефонного спілкування давно стало буденною справою. Адже як для громадян, так і для підрозділу, покликаного боротися з корупційними проявами в органах податкової служби, це слушна нагода оперативно вирішити проблему. Наразі громадяни все частіше звертаються до УВБ ДПС України, щоб установити справедливість.


Михаил Дивак — первый заместитель начальника Управления внутренней безопасности ГНС Украины«Це свідчить про те, що здійснювана реформа податкової служби, відкритість і прозорість діяльності знаходять дедалі більшу підтримку громадськості, — зазначив перший заступник начальника Управління внутрішньої безпеки ДПС України Михайло Дивак. — Із запровадженням Податкового кодексу України, нового антикорупційного законодавства та завдяки профілактиці правопорушень нашими спеціалістами у багатьох випадках суб’єктивний фактор щодо прийняття рішень мінімізувався. А там, де, на думку громадян, податківці порушують закон, вдаємось до ретельної перевірки фактів. Наше завдання — максимально нейтралізувати будь-які конфлікти із законом. Нинішнього року нами перевірено 993 звернення щодо можливих неправомірних дій працівників органів державної податкової служби, з них 290 повністю або частково підтвердилися».

Результати діяльності підрозділів внутрішньої безпеки ДПС України охоплюють значно ширше коло питань.

Профілактика

УВБ ДПА України з початку року проведено понад 15 тис. профілактичних заходів, опубліковано близько 1,5 тис. статей з антикорупційної тематики, проведено близько 3 тис. виступів на телебаченні та в ефірі радіоканалів. Відбулося 19 сеансів телефонного зв’язку «гаряча лінія» з питань антикорупційної політики на тему «Суспільство проти корупції».

Протидія

З моменту вступу в дію нового антикорупційного законодавства за матеріалами підрозділів внутрішньої безпеки стосовно працівників податкових органів складено та направлено до суду 41 протокол про порушення вимог Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» та 3 протоколи — стосовно суб’єктів господарювання.

За результатами судового розгляду визнано винними та притягнуто до адміністративної відповідальності 12 службових осіб органів ДПС та 2 громадян, які також є суб’єктами відповідальності за порушення вимог Закону.

Стосовно працівників органів державної податкової служби за фактами вчинення ними злочинів правоохоронними органами за матеріалами підрозділів внутрішньої безпеки порушено 134 кримінальні справи.

За результатами проведених понад 3,5 тис. службових розслідувань і перевірок керівниками органів державної податкової служби стосовно 1,5 тис. осіб внесено подання про вжиття заходів щодо усунення причин та умов, що призвели до порушень законодавства податківцями, на підставі яких понад 1,2 тис. працівників притягнуто до дисциплінарної відповідальності.


Підготував Євген САФОНОВ,
заступник начальника 4 відділу
Управління внутрішньої безпеки ДПС України