Новини

Податківці Тернопільщини — на сторожі економічних інтересів держави

Олег Дякив — заместитель начальника управления налоговой милиции ГНА в Тернопольской областиЗаступник начальника управління податкової міліції ДПА у Тернопільській області — начальник штабу УПМ Олег ДЯКІВ провів прес-конференцію для представників місцевих засобів масової інформації, на якій розповів про основні результати роботи податкової міліції області.


Журналісти ознайомились з резонансними справами щодо ухилення від оподаткування, які викрили працівники податкової міліції регіону.

Зокрема, за січень — серпень 2011 р. викрито 54 злочини у сфері оподаткування, з яких 85,2% — тяжкі та особливо тяжкі. За порушеними кримінальними справами встановлено 10,5 млн. грн. збитків, з яких уже відшкодовано 5,1 млн. грн., накладено арешт на майно на суму 15,2 млн. грн. До суду передано кримінальні справи за 22 виявленими злочинами, 18 з яких — тяжкі.

Крім того, припинено діяльність 14 підпільних цехів з виробництва товарів народного споживання, 5 з яких нелегально виробляли алкогольну продукцію. Із незаконного обігу вилучено товарно-матеріальних цінностей на 5,8 млн. грн., у тому числі на 3,6 млн. грн. — підакцизних товарів.

Попереджено 12 фактів необґрунтовано заявленого до відшкодування податку на додану вартість на суму 3,6 млн. грн., за фактами формування податкового кредиту з ПДВ порушено 9 кримінальних справ.

Загалом працівниками підрозділів податкової міліції області за вісім місяців поточного року забезпечено 15,5 млн. грн. надходжень до бюджету.

Заступник начальника управління податкової міліції ДПА у Тернопільській області — начальник штабу УПМ також акцентував увагу на випадках, коли роботодавці офіційно не оформляють трудових відносин з найманими працівниками та не здійснюють відрахувань до відповідних фондів.

«Внаслідок цього наймані працівники позбавляються свого законного права на нормований робочий день, оплату праці, щорічну оплачувану відпуску, пенсійне забезпечення в похилому віці, а у випадку хвороби, повної або часткової втрати працездатності — на матеріальну допомогу», — наголосив Олег Дяків.

З його слів, працівниками податкової міліції ДПА у Тернопільській області проводиться комплекс заходів щодо недопущення виплати зарплат «у конвертах», а також здійснення розрахунків за товари (роботи, послуги) необлікованою готівкою.


Марія ГУЛЬ,
старший державний податковий інспектор відділу масово-
роз’яснювальної роботи та звернень громадян ДПА у Тернопільській області