Статті

Скільки коштує життя?

До Олександрійської центральної районної лікарні було доставлено групу молодиків із важкою формою отруєння. Як з’ясувалося, спиртними напоями. Після реанімаційних процедур хлопці розповіли, що з метою економії грошей придбали горілку не в магазині, а на стихійному ринку в центрі міста.

Так оперативники відділу податкової міліції Олександрійської ОДПІ вийшли на місцевого жителя, який, не маючи ні державної реєстрації, ні ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, займався продажем горілки сумнівного походження, використовуючи відомі торгові марки.

Шляхом проведення контрольних закупівель податкові міліціонери задокументували реалізацію зловмисником 20 пляшок горілки з написом на етикетках «Горілка «Пшенична» без марок акцизного збору. Далі оперативники встановили, що «вогняну воду» місцевий бутлегер власноруч виготовляв у гаражному кооперативі шляхом змішування спирту та води.

У ході проведення обшуку в гаражі було виявлено та вилучено готову продукцію, що зберігалася у 10 поліпропіленових каністрах місткістю 40 л кожна, 780 скляних пляшок місткістю 0,5 л, обклеєних етикетками з написами «Горілка «Пшенична» виробництва АМ та СП ТОВ «ДА-ЛВ» і ТОВ «Олександрія-Бліг» з прозорою рідиною, 6 поліпропіленових ємностей по 200 л кожна, заповнених прозорою рідиною з характерним запахом спирту, металеві ковпачки з алюмінієвої фольги жовтого кольору для закорковування пляшок, етикетки та іншу атрибутику підпільного виробництва. Загалом з незаконного обігу вилучено майже 2 тис. л фальсифікату. Орієнтовна вартість вилучених товарно-матеріальних цінностей становить 150,2 тис. грн.

Згідно з висновком експерта досліджена рідина є неякісною та небезпечною продукцією, вживання якої становить загрозу для здоров’я та життя людини. За незаконне виготовлення лікеро-горілчаних виробів з недоброякісної сировини (у вищезазначеному випадку — спирту), а також їх незаконний збут, що призвело до отруєння людей, щодо підприємливого олександрійця порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого частиною третьою ст. 204 Кримінального кодексу України. Зловмиснику загрожує позбавлення волі на строк від 5 до 10 років із вилученням та знищенням вироблених товарів та конфіскацією обладнання для їх виготовлення.


Анжела ДЗІНЗЮРА,
прес-офіцер УПМ ДПА у Кіровоградській області

 

Нічні бізнесмени

Працівники податкової міліції м. Києва в результаті проведення оперативних заходів ліквідували канал розповсюдження алкогольних напоїв, вилучивши 150 ящиків горілки і 3 т спирту вартістю 1 млн. грн.

Підпільний цех знаходився поблизу станції метро «Васильківська» в одному зі складських приміщень. Це була напівпромислова лінія з розливу сурогатного алкоголю з наклейками горілки марки «Пшенична». За одну зміну з конвеєра виходило до 500 ящиків оковитої. Виготовленням продукту займалися наймані працівники з Грузії. Задля конспірації працювали лише у нічну зміну й кожні два тижні змінювали місце дислокації, перевозячи обладнання з одного складу на інший.

Реалізовувався такий товар у 26 роздрібних точках Голосіївського району.

Жодних документів, тобто дозволів та ліцензій псевдобізнесмени показати не змогли. Та продукція була обклеєна підробними марками акцизного податку.

Організатора підпільного виробництва затримано у порядку ст. 115 Кримінально-процесуального кодексу України. Порушено кримінальну справу за частиною третьою ст. 204 Кримінального кодексу України.

Ведеться слідство.


За матеріалами УПМ ДПА у м. Києві

 

«Слава» знеславила господаря

У Городоцькому районі на Львівщині виявлено підпільне виробництво сурогату алкоголю.

Працівники податкової міліції Львівщини в будинку мешканця одного з населених пунктів Городоцького району виявили та вилучили 465 пляшок горілки, замаскованої під марки «Столова», «Слава», «Володар», а також 4 діжки готового сурогату загальною місткістю 400 л.

Підставою для перевірки стала заява одного з громадян, який повідомив, що після вживання горілки, придбаної у вищезазначеного реалізатора, його самопочуття різко погіршилося і він був змушений звернутися за медичною допомогою до лікарні, де йому поставили діагноз «отруєння сурогатами алкоголю».

Згідно з висновком спеціаліста вилучена рідина є водно-спиртовим розчином, виготовлена кустарним способом, не відповідає технічним умовам держстандартів України і становить небезпеку для життя та здоров’я людей. За фактом порушено кримінальну справу.


За матеріалами УПМ ДПА у Львівській області

 

Підробка з кафе

За результатами перевірки одного з кафе у смт Миколаївці на Миколаївщині податківці встановили факт зберігання та реалізації алкогольних напоїв без необхідних дозвільних документів.

Виявлено також алкогольну продукцію без марок акцизного збору встановленого зразка. За результатами перевірки вилучено товарно-матеріальні цінності. За фактом буде ухвалено рішення відповідно до чинного законодавства.


За матеріалами УПМ ДПА у Миколаївській області

 

Полтавський «хімік»

Працівники УПМ ДПА у Полтавській області викрили бутлегера, який реалізовував фальсифікат.

Мешканець м. Полтави організовував в орендованому ним приміщенні міні-гуральню, де займався хімічним процесом змішування спирту та води. Відтак отримував горілчану продукцію, яку реалізовував дешевше за магазинну, — за ціною 15 грн. за пляшку.

У ході огляду міні-гуральні працівниками податкової міліції вилучено близько 100 л готової продукції, 500 л спирту, а також обладнання для розливу лікеро-горілчаних виробів. Усього вилучено товарно-матеріальних цінностей на суму близько 21 тис. грн.

За результатами проведених експертних досліджень встановлено, що горілчана суміш становить загрозу для життя та здоров’я людини. Стосовно бутлегера порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого частиною третьою ст. 204 Кримінального кодексу України, встановлюються канали надходження сировини.


Дмитро СКОБЕЛЬСЬКИЙ,
прес-офіцер УПМ ДПА у Полтавській області

 

Фальсифікатор-рецидивіст

Неодноразово засудженого алкогольного фальсифікатора знову затримано.

У ході проведення оперативних заходів у рамках розслідування кримінальної справи, порушеної за частиною третьою ст. 204 Кримінального кодексу України, працівники податкової міліції ДПІ у м. Євпаторії виявили й припинили розгалужену мережу виготовлення та реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв.

Організатором виготовлення й продажу підробленого алкоголю виявився неодноразово засуджений (двічі — за ст. 204 і один раз — за ст. 216 Кримінального кодексу України) 60-річний мешканець одного із сіл Сакського району.

Проводячи обшуки у двох магазинах (у м. Євпаторії й с. Уютному Сакського району), домоволодіннях і господарських приміщень у м. Євпаторії, селах Сакського й Чорноморського районів, податківці вилучили близько 1,5 т спирту, 229 л готової «лівої» горілчаної продукції, 720 л винної продукції, тару, лійки, шланги, машинку для закупорювання кришок на загальну суму понад 80 тис. грн.

Проводяться оперативні заходи, спрямовані на встановлення шляхів надходжень спирту, додаткових місць реалізації й зберігання підроблених алкогольних напоїв і кола осіб, причетних до даної злочинної діяльності.


За матеріалами прес-групи УПМ ДПА в АР Крим

 

Сусідська справа

Працівники податкової міліції Волині ліквідували підпільний цех з виробництва та реалізації горілки-фальсифікату, організований двома сусідками  — мешканками м. Луцька.

У житловому приміщенні однієї з них та в гаражі іншої під час обшуків податкові міліціонери виявили та вилучили готову продукцію, сировину для її виготовлення, а також необхідний арсенал пристроїв, що свідчив про налагоджену роботу підпільного виробництва.

Горілку-фальсифікат маскували під продукцію місцевого спиртогорілчаного комбінату. Вилучено 410 одиниць готового товару, 333 л спирту, 1,22 тис. марок акцизного податку з ознаками підробки, 5 тис. корків та електричний пристрій, який використовувався для розведення водно-спиртової суміші, ароматизатори і спиртометр.

Порушено кримінальну справу.


За матеріалами УПМ ДПА у Волинській області

 

Сивушні масла з ванної

Податківцями Хмельниччини направлено до суду кримінальну справу за обвинуваченням приватної особи, яка займалась виготовленням та реалізацією фальсифікованих алкогольних напоїв.

Фігуранткою розслідування стала громадянка Славутського району, яка, купуючи спирт у невстановлених осіб на ринку, виготовляла фальсифікат у ванній кімнаті власного будинку. Для пом’якшення смаку до суміші додавала лимонну кислоту. Фальсифікат реалізовувала через орендований магазин, де здійснювала торговельну діяльність як фізична особа — підприємець.

Згідно з висновками експертизи концентрація сивушних масел у водно-спиртовій суміші перевищувала допустимі норми і при потраплянні в організм становила загрозу для життя та здоров’я людей. Кілька осіб, придбавши та вживши саморобний продукт, потрапили до лікарні.


За матеріалами УПМ ДПА у Хмельницькій області

 

Сімейний «бізнес»

У приватному будинку Гощанського району на Рівненщині власник розводив спирт водою, фасував у тару, зібрану з торговельних точок, і продавав у підконтрольних йому магазинах.

Організатором бізнесу виявився громадянин, якого минулого року вже було умовно засуджено за аналогічний злочин.

До вироку суду він був приватним підприємцем і орендував п’ять магазинів, розташованих у навколишніх селах. Протягом останнього року магазини переоформив на родичів та знайомих, однак повністю контролював їх роботу. Там і збував фальсифікат.

Під час огляду магазинів виявлено та вилучено підроблену горілку, засоби вимірювання та розливу, а також підакцизні товари — вина, коньяки та цигарки, які реалізовувались у торговельній мережі без ліцензії на продаж.

У приватному будинку громадянина податківці вилучили спиртовмісну рідину та ємності з її залишками. За фактом порушено кримінальну справу.


За матеріалами УПМ ДПА у Рівненській області