Аналітика

Багатопрофільна стабільність

Юрий ШлюевТри в одному

«Торгівля не розорила жодного народу» — так понад 200 років тому сказав один із політичних діячів США Бенджамін Франклін. Ці слова цілком можуть послужити епіграфом до розповіді про діяльність ТОВ «КП Верес», де директором ось уже 15 років працює відомий  бізнесмен Юрій Шлюєв. Особисті та ділові якості цієї людини значною мірою сприяють процвітанню стабільно й прибутково працюючої нині фірми, яка  утворилася у 1996 р. після злиття трьох ковельських магазинів: «Все для дому», «Раціоналізатор» і «Спорттовари» (до речі, з початкових літер цих торговельних закладів і склалася назва «Верес»). Спочатку товариство займалося лише продажем господарських товарів та лісоматеріалів, яких на Волині ніколи не бракувало. Торгівля йшла успішно і згодом «Верес» відкрив першу в місті гуртівню та супермаркет товарів господарського та будівельного призначення. Тепер їх філії працюють у декількох райцентрах Волині.

І продавець, і виробник

Проте з часом у «Вересі» зрозуміли, що дохід може приносити не лише торгівля. Бути дистриб’ютором відомих вітчизняних та зарубіжних фірм-виробників в Україні, звичайно ж, добре. Але якщо налагодити випуск власної продукції, наприклад, пресованої бруківки чи лиття, товарного бетону чи залізобетонних секційних огорож, фундаментних блоків чи бордюрів, інших будівельних матеріалів і продавати їх як ексклюзивну продукцію, то це вже буде інший рівень. А ще, маючи відповідну матеріальну базу та фахівців, Юрій Шлюєв отримав ліцензію на провадження фірмою будівельної діяльності. Він запросив до своєї команди висококваліфікованих професіоналів, які сьогодні успішно надають клієнтам послуги з проектування, будівництва та ремонту об’єктів промислового і цивільного призначення, благоустрою і ландшафтної архітектури. Нарешті, враховуючи близькість м. Ковеля до кордону, «КП Верес» організувало ще й міжнародні вантажні перевезення.

«Сьогодні ми маємо близько 22 тис. м2 виробничих і понад 7 тис. м2 складських площ, — розповідає Юрій Миколайович, — випускаємо і продаємо продукцію власного виробництва, а також вітчизняних та іноземних виробників. Ставку робимо на продукцію, що користується підвищеним попитом. Це, наприклад, утеплювачі фасадів, оздоблювальні суміші, фарби, пиломатеріали. І не прогадали: подорожчання газу змусило значну частину наших співвітчизників задуматися над ощадливим його використанням. Знизити  витрати блакитного палива під час опалювального сезону можна за рахунок, скажімо, утеплення фасадів будинків».

Проблему збереження тепла, економії енергоносіїв вирішили і на підприємстві: завдяки двом потужним твердопаливним котлам, які працюють на відходах деревини, товариство економить щомісяця на опаленні своїх приміщень близько 0,5 млн. грн. Власна котельня спроможна обігріти не лише ці будівлі, а й цілий мікрорайон.

Юрій Шлюєв виступив також з ініціативою будівництва в одному із райцентрів Волині — Старій Вижві підприємства з виробництва паливних гранул з відходів деревообробки та торфокрошки. Нині це підприємство відправляє значну частину своєї продукції на експорт.

Вузькоколійка не районного масштабу

ТОВ «КП Верес» тісно співпрацює з багатьма фірмами Польщі, Прибалтики, Іспанії, Італії. Цьому сприяє, зокрема, те, що до його виробничих приміщень впритул підходять залізничні колії. «Маємо 2 кілометри власної залізниці і 1 кілометр вузької європейської — орендованої, — продовжує розповідь Юрій Миколайович. — Особливо цінною є остання. Бо вагони з вантажами з Польщі, Німеччини, Франції та інших країн можуть заходити до м. Ковеля «не роззуваючись», тобто не міняючи на кордоні коліс. Відтак щороку ми приймаємо з-за кордону близько 1000 вагонів вантажів. Це — не лише велика зручність для нас (економимо на транспортних витратах), а й користь для держави, якій ми сплачуємо у вигляді митних зборів десятки мільйонів гривень за рік. Крім того, сотні тонн вантажів від європейської вузькоколійки могли б отримувати інші вітчизняні підприємства, відправляючи при цьому за кордон і власну продукцію. Для цього потрібно збудувати так звану рампу, до якої з одного боку підходила б європейська залізниця, а з іншого — наша, вітчизняна. Ми готові її спорудити за умови необхідного фінансування. З такою пропозицією не раз вже зверталися до чиновників «Укрзалізниці» та Мінтрансу. Але, на жаль, поки що питання не вирішено.  А в перспективності цього проекту, вартість якого ми оцінюємо в 10 млн. євро, я не сумніваюся».

Заслужені нагороди

Ось так і працює з думками на перспективу ТОВ «КП Верес». До речі, свого часу, як повідомили на підприємстві, «вересівці» вийшли на 8 місце в Україні за обсягами імпорту, що засвідчує диплом «Імпортер року». Успішну зовнішню економічну діяльність підприємства відзначено також орденами Архистратига Михаїла, Луки Пачіолі, званнями «Кращий роботодавець року», «Лідер року», «Підприємство року» та багатьма іншими заслуженими нагородами. У 2010 р. фірму було визнано кращим платником податків Волинської області.

На підприємстві регулярно й своєчасно виплачують заробітну плату, яка в середньому становить нині 1700 грн. (у Ковельському районі — 1200 грн.). Веде товариство і велику благодійну діяльність. Його грошову підтримку отримують дитячі заклади, церковні громади, лікувальні установи та окремі громадяни.


Олександр КРЮЧКОВ,
krolmi@ukr.net