Статті

Шлях попереду широкий і тернистий

У Національному університеті ДПС України відбувся 11-й випуск офіцерів факультету податкової міліції.


Спочатку були випробування. Для абітурієнтів, які мріяли стати курсантами, — складні іспити, серед яких обов’язковий — з фізпідготовки. Хто успішно його склав і був зарахований на факультет податкової міліції Національного університету ДПС України, мав пройти сувору школу військово-польових зборів. А далі на курсантів чекало непросте й насичене військовою муштрою та фаховою підготовкою навчання, цікаве, сповнене несподіванок та сюрпризів казармене життя.

Усе залишилося в минулому. Ось вони — 232 випускники факультету податкової міліції вишикувались на площі перед альма-матер на останню у своєму житті курсантську лінійку, щоб прозвітувати перед наставниками, керівниками УПМ ДПС України, батьками та співвітчизниками про здобуті знання і водночас із дипломом отримати офіцерське звання лейтенанта.

Позаду — списані зошити і стоси прочитаних підручників, неймовірна кількість лекцій і практичних занять. Попереду — самостійне життя без підказок командира й порад товариша, служба в лавах податкової міліції, під час якої від випускників чекають фахової віддачі, офіцерської зібраності, витривалості й вірного служіння народу України.

Зі словами напутніх побажань виступили ректор, почесні гості, наставники, батьки.

І ось настала найхвилюючіша за весь період перебування в цьому навчальному закладі мить — прощання з прапором факультету. Тиша навкруги, навіть вітерець не шелесне. Барабанний дріб. І серце в такт барабанним паличкам стукає так, ніби ось-ось вирветься з грудей. Курсанти стають на коліно, схиляють голови. Долаючи внутрішні хвилювання і стримуючи сльози, подумки віддають шану університету, факультету, рідним — усім, хто був причетний до їх змужніння, зростання, фахової підготовки і творчого злету.

Останнє у такому складі урочисте проходження строєм перед батьками та гостями свята… А за мить за традицією у безхмарне лагідне осіннє небо злітають сотні дрібних монет — на щасливу дорогу та успішну кар’єру!

♦ Ректор Національного університету ДПС України, народний депутат України Петро МЕЛЬНИК:

«На дворі погожі дні золотої осені. А на серці так само сонячно від думки про те, що ми випускаємо чудовий загін фахівців — молодих людей, які мають громадянську позицію, гаряче серце та бажання віддано працювати в лавах податкової міліції Державної податкової служби України.

У кожного з нинішніх випускників — свій життєвий шлях. Але для нас дуже важливо, щоб прапори ДПС України та Національного університету ДПС України вони пронесли через усе життя — високо й гідно! Щоб були взірцем поваги до суспільства, зокрема платників податків — найголовніших партнерів податкової служби України»

♦ В. о. першого заступника начальника податкової міліції — начальника ГУПМ ДПС України Василь КОВАЛЬ:

«Ваш випуск збігся з періодом адміністративної реформи податкової служби, однак усі ви отримали робочі місця. Це важливо для вас і ваших батьків. У цьому навчальному закладі ви здобули дуже відповідальну і почесну професію. Тому керівництво держави чекає і від нас, молодих податкових міліціонерів, відданості в роботі, серйозних кроків, позитивних зрушень, зокрема щодо детінізації економіки»

♦ Начальник факультету підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників податкової міліції Олександр РОЗУМ:

«Випуск офіцерів податкової міліції припав на День учителя. І не випадково. Наші курсанти мали хороших учителів в особі викладачів, командирів. Тепер вони матимуть фахових досвідчених наставників — керівників, колег, на яких рівнятимуться, у яких запозичать знання та досвід»