Новини

І служба, і дружба

Любовь КушнареваЧлени спілки ветеранів органів ДПС у Запорізькій області завжди з особливим інтересом чекають на зустріч з Любов’ю КУШНАРЬОВОЮ, колишнім начальником відділення аналізу і зонального контролю управління податкової міліції ДПА у Запорізькій області, одного з перших працівників податкової міліції в регіоні і першої жінки, якій було присвоєно звання підполковника.

Під час задушевних бесід за чашкою чаю, які за доброю традицією організовує для ветеранів голова ради Віктор Солдусов, Любов Кушнарьова охоче ділиться з колишніми колегами спогадами про цікаві знайомства і незабутні враження від численних подорожей різними країнами. Адже після виходу на заслужений відпочинок життя Любові Кушнарьової сповнилося новим змістом. І пов’язано це з її власною ініціативою — започаткуванням у Запорізькій області відділення української секції Міжнародної поліцейської асоціації, що існує понад півстоліття й об’єднує понад 300 тис. поліцейських із 58 країн світу.


Щороку асоціація організовує автопробіги, під час яких учасники подорожують країнами, знайомлячись із специфікою роботи підрозділів поліції, системами оподаткування за кордоном. Члени запорізького відділення української секції Міжнародної поліцейської асоціації вже побували в Німеччині, Австрії, Польщі, Угорщині, Швеції. А нещодавно повернулися з не менш цікавої поїздки до Росії.

— Такі візити прокладають містки партнерства та взаєморозуміння з колегами за кордоном, збагачують неоціненним досвідом, накопиченим зарубіжними правоохоронцями й податківцями протягом тривалого часу, й поліпшують імідж вітчизняних податківців, — розповідає Любов Василівна. — Не випадково девіз нашої організації — «Служба через дружбу». Своїм зарубіжним колегам ми розповідаємо про особливості функціонування та реформування української податкової системи, що вийшла на якісно нові орбіти розвитку. Таким чином, навіть перебуваючи на пенсії, ми відчуваємо власну причетність до прогресивних змін. Життя таке цікаве,  хочеться так багато встигнути і бути завжди у формі.

До цього зобов’язує професія, яку Любов Кушнарьова свого часу обрала, по суті, випадково, бо планувала продовжувати сімейну династію на Запорізькому алюмінієвому комбінаті, де працювала її бабуся, а згодом і батьки. Та до вишу, в якому вона навчалася, опановуючи інженерно-економічний фах, надійшла рознарядка — відправити на роботу в органи внутрішніх справ п’ятьох випускників. Була у цьому списку і Любов. Протягом п’яти років за розподілом вона працювала у Макіївці Донецької області. А до Запоріжжя повернулась уже з твердим переконанням, що несподівана і на перший погляд випадкова для неї професія стала справжнім покликанням.

Спочатку Любов Кушнарьова працювала інспектором карного розшуку у справах неповнолітніх. Згодом — старшим оперуповноваженим з особливо важливих справ у новоствореному управлінні по боротьбі з організованою злочинністю. А в 1995 р., маючи економічну освіту, стала одним із перших працівників податкової міліції Запорізького краю. У чоловічому колективі Любов Василівна була єдиною жінкою — офіцером податкової міліції і першою жінкою в області, якій присвоїли звання підполковника податкової міліції.


Тетяна КОВАЛЬОВА,
прес-служба ДПА у Запорізькій області