Інші податки
Тема: Гості «Вісника»

«У політиці мені робити нічого. Я б став лісничим»

Борис ГребенщиковНеформальне спілкування за чашкою кави з письменниками, акторами, музикантами, спортсменами підказало ідею ребрендингу рубрики «Гість «Вісника». Сьогоднішній гість редакції — легендарний музикант, поет і філософ Борис ГРЕБЕНЩИКОВ.

Його шлях з Коктебеля, де митець брав участь у джазовому фестивалі, до Москви проліг через Київ. Та віднайти час для спілкування знаменитості з пресою було непросто: він представляв нову програму «Огонь Вавилона», готував презентацію свого останнього альбому «Архангельск», організовував проведення творчих вечорів, відвідував Володимирський собор. Однак легендарний співак і просто цікава особистість Борис Гребенщиков знайшов час поділитися своїми думками з нашими читачами.


Ім’я Бориса Гребенщикова давно відомо шанувальникам музики. Особисто я відкрив для себе БГ і «Аквариум» у 1987 р. під час V фестивалю Ленінградського рок-клубу, який був справжньою подією в світі сучасної музики.

До його творчості можна ставитися по-різному. Але не можна не визнати, що Борис Гребенщиков — це неординарне явище у нашій культурі. І хоча сьогодні передачі за участю цього співака і музиканта на телеекранах практично відсутні, чимала слухацька аудиторія, кому близька й зрозуміла його творчість, так само любить і шанує свого генія, як і багато років тому.

Перший склад групи «Аквариум» було створено у Ленінграді майже 40 років тому — у 1972 р. Нині у його дискографії 6 «доісторичних» і 47 «офіційних» музичних альбомів. Гребенщиков понад 5 років веде на «Радио России» авторську програму «Аэростат»; він випустив 6 книг. У 15 фільмах він виступив як актор і музикант і ще у 15 звучить його музика. Шанувальники таланту Гребенщикова знають свого маестро і з іншого боку — як художника, який пише картини й організовує персональні фотовиставки.

Про Київ

«Я люблю Київ. І радий, що маю змогу затриматися тут якомога довше. З 5 по 9 жовтня в театрі «Сузір’я», що на Ярославім Валу, відбудуться «П’ять унікальних вечорів з Борисом Гребенщиковим». У цих заходах візьмуть участь ще три музиканти — ірландський флейтист Брайан Фіннеган, скрипаль Андрій Суротдінов і перкусіоніст Олег «Шар» Шавкунов.

Театр «Сузір’я» — саме те, що мені потрібно. Я люблю такі затишні зали, розраховані на невелику аудиторію, — чоловік на 100 — не більше, тоді можна запросто поспілкуватися з глядачами, відчути їх енергетику, настрій»

Про українську музику

«Я мало знайомий з місцевими виконавцями. Я їх більше поважаю, ніж слухаю. Проте вважаю, що українська музика більш просунута, ніж та, яку чую у Москві. Це стосується, приміром, ужгородської групи «ДоРа»

Про останній альбом «Архангельск»

«Це один із найкрутіших альбомів групи «Аквариум». Він зовсім «свіжий» — презентація відбулася 23 вересня. Альбом спочатку мав назву «Хроника священной коровы», але з незалежних від мене причин став називатися «Архангельск»

Про музичні смаки

«Улюблених виконавців — сотні, тисячі... З останнього, що я слухав, — нова група Міка Джаггера «SuperHeavy», де з ним грають і співають Дейв Стюарт (головний ідеолог «Eurythmics» — авт.), син Боба Марлі Деміен, вокалістка Джосс Стоун і композитор А. Р. Рахман. А взагалі-то я — консерватор, консервативніший за мене тільки Іггі Поп» (сміється)

Про бажання

«Я б пішов у маленький клуб і послухав якусь нову групу»

Про літературу

«Нещодавно закінчив біографію Кіт Річардса (гітарист «Rolling stones» — авт.), а зараз читаю Гілберта Честертона «Людина, яка була Четвергом». Ця книга про священика-детектива не друкувалася, здається, з 1910 року і в публічних бібліотеках практично її не знайдеш. Скачавши її в Інтернеті, я із задоволенням читаю під час перельотів. Рекомендую»

Про соціальні мережі

«Я їх не сприймаю. Чому? Та просто не вистачає часу! Я відкритий для спілкування, а для цього цілком достатньо електронної пошти чи мобільного телефону. На жаль, доба має лише 24 години, от якби було 76... Тримати спеціального менеджера, як це роблять деякі представники шоу-бізнесу чи політики, щоб він за мене підтримував ілюзію перебування в соцмережах, нерозумно. Є речі, які потрібно робити самому»

Про політику

«Про людей творчих, які йдуть у політику, думаю із сумом... Іван Охлобистін в президенти Росії?! Я б на його місці трохи зачекав. Юра Шевчук займається політикою. Гадаю, що в нього душа горить. Він — такий. Мені в політиці точно робити нічого. Я б став лісничим...»

Про мудрість

«Наші предки мудро помітили: чим менше говориш з людьми, тим більше говориш з Богом»