Новини

Партнерські відносини між бізнесом та податковою службою існують не на словах, а на ділі

Державна податкова служба України підписала Меморандум про участь в експерименті з запровадження горизонтального моніторингу з підприємством з іноземними інвестиціями «Лукойл-Україна» та ПАТ «Лукойл-Одеський нафтопереробний завод».


«Податкова служба України дотримується позиції найменшого втручання у діяльність бізнесу. Ми прагнемо до прозорого та зрозумілого співробітництва, і одним із методів такого діалогу стало запровадження експерименту горизонтального моніторингу, який дає змогу підприємству уникати зайвих ризиків та додаткових перевірок. Сподіваюся, що підписання Меморандуму стане прикладом для інших підприємств та доведе, що партнерські відносини між бізнесом та податковою службою існують не на словах, а на ділі», — зазначив Голова ДПС України Віталій Захарченко.

Крім того, він звернув увагу присутніх на нещодавно підписану Генеральну угоду про співробітництво та взаємодію між Аудиторською палатою України та Державною податковою службою України. «Ви проводите щорічний незалежний аудит, а ми визнаватимемо його висновки. Головне, аби аудиторські компанії відповідали критеріям та стандартам проведення податкового аудиту», — наголосив Віталій Захарченко.

Система горизонтального моніторингу базується на досвіді Нідерландів та кращих світових практиках у галузі податкового контролю. Нова система має почати працювати до кінця 2011 р. Дату початку експерименту буде визначено відповідною постановою Кабінету Міністрів України.