Новини

Ухиленню від сплати податків — ні!

Посилення аналітичної складової в роботі органів ДПС допоможе ефективніше боротися з порушеннями податкового законодавства.

На цьому наголосив заступник Голови ДПС України Сергій Лекарь під час селекторної наради 15 вересня 2011 р., присвяченої стану надходжень ПДВ від переробних підприємств та акцизного податку з вироблених в Україні товарів до спеціального фонду держбюджету. «Після набрання чинності Податковим кодексом низка суб’єктів господарювання не залишає намірів діяти поза межами правового простору і вигадує для цього нові схеми ухилення від сплати податків, — констатував Сергій Лекарь. — Тож маємо налагодити роботу таким чином, щоб, з одного боку, законодавчі лазівки, а з іншого — тенденція до поступового зменшення кількості перевірок суб’єктів бізнесу не призвели до зменшення надходжень до державної скарбниці».


На перший план у цьому процесі має вийти активізація аналітичної роботи, переконаний посадовець. Адже ситуація, коли обсяги споживання світлих нафтопродуктів зростають, а надходження акцизного податку — навпаки, суперечить здоровому глузду. «Очевидно, йдеться про псевдоекспорт високооктанового пального, за якого нафтопродукти насправді навіть не перетинають кордон України, а реалізуються за нульовою ставкою податку на вітчизняних автозаправних станціях», — вважає заступник Голови ДПС.

Щодо ПДВ, то після заборони Податковим кодексом відносити на валові витрати витрати за операціями з підприємцями — фізичними особами змінилася структура податкового кредиту при придбанні сировини. Зокрема, останнім часом почали масово створюватися сільськогосподарські кооперативи. Чим викликана поява таких організацій, що, приміром, мають лише одного засновника або, не маючи їх взагалі, реалізують переробникам близько 150 тис. л молока, — також предмет окремого вивчення. «Загалом до тих, хто справно сплачує податки, ми не повинні і близько підходити. Водночас слід ретельно аналізувати ризикові операції і тих, хто дійсно зловживає, перевіряти у повному обсязі», — підсумував Сергій Лекарь.


Ольга ГЕРМАНОВА,
germanova@visnuk.com.ua