Новини

Нерухомість оподаткують

У другому півріччі 2012 р. набере чинності ст. 265 Податкового кодексу України, якою запроваджується новий місцевий податок — податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.


У зв’язку з цим днями заступник Голови ДПС України Сергій Лекарь спільно з представниками інших міністерств і відомств провів нараду щодо надання інформації органами державної реєстрації прав на нерухоме майно, а також органами, що здійснюють реєстрацію місця проживання фізичних осіб, — відомостей, необхідних для розрахунку податку.

«Нам слід розробити план заходів, щоб чітко уявляти, якою інформацією має володіти ДПС України для визначення бази і об’єкта оподаткування податком на нерухомість», — зазначив Сергій Лекарь. За його словами, це потрібно передусім з метою своєчасного вручення органами ДПС платникам податкових повідомлень-рішень про суми податку.

Місцеві ради повинні будуть установлювати податок на нерухоме майно в обов’язковому порядку. Його ставки встановлюватимуться сільською, селищною та міською радою за 1 м2 житлової площі об’єкта житлової нерухомості в таких межах: для квартир, житлова площа яких не перевищує 240 м2, та житлових будинків площею не більше ніж 500 м2 — не більше 1% розміру мінімальної заробітної плати; для квартир, житлова площа яких перевищує 240 м2, та житлових будинків площею більше ніж 500 м2 — 2,7% розміру мінімальної заробітної плати.

Крім того, Податковим кодексом визначено, що фізичні особи сплачують зазначений податок протягом 60 днів від дня вручення податкового повідомлення-рішення.


Ольга ГЕРМАНОВА,
germanova@visnuk.com.ua