Новини

Компроміс має бути знайдено

На доручення Президента України Віктора ЯНУКОВИЧА щодо розроблення законопроектів про внесення змін до Податкового кодексу ДПС України спільно з Українським союзом промисловців і підприємців (УСПП) та Економічною радою громадських об’єднань промисловців, підприємців і роботодавців обговорили відповідний законопроект, який найближчим часом буде передано на розгляд уряду.


«Податковий кодекс України вимагає суттєвого вдосконалення, особливо в частині, яка дасть можливість стимулювати ділову активність у державі, пришвидшити модернізацію вітчизняної економіки, підвищити її конкурентоспроможність та створити нові робочі місця. Позитивно, що цю необхідність підтримують і можновладці. Зокрема, у нас є домовленість з профільним комітетом Верховної Ради України, податковою службою, Мінфіном України щодо опрацювання законодавчих ініціатив бізнес-спільноти і подання їх на розгляд парламенту», — зазначив на засіданні Узгоджувальної робочої групи ДПС України, УСПП та організацій роботодавців України президент УСПП народний депутат України Анатолій Кінах.

З його слів, найголовнішими пропозиціями ділових кіл  є запровадження низки стимулюючих механізмів для розвитку пріоритетних галузей української економіки — суднобудування, легкої промисловості, сфери телекомунікаційної діяльності та модернізація основних фондів — використання методів прискореної амортизації, звільнення від оподаткування тієї частини прибутку, що спрямовується на вдосконалення виробничого циклу, підвищення енергоефективності підприємств тощо.

Водночас заступник Голови ДПС України Сергій Лекарь відзначив важливу роль Податкового кодексу України, ухвалення якого дало змогу поліпшити ситуацію в економіці держави. Посадовець також наголосив на важливості нинішньої плідної співпраці податківців з громадськими організаціями промисловців та підприємців у контексті вдосконалення податкового законодавства та запевнив присутніх на засіданні, що ДПС України й надалі вестиме конструктивний діалог з представниками бізнесу, платниками податків як щодо організації їх роботи у податковому середовищі держави, так і щодо сплати чинних податків.

«Сьогодні ми маємо чудову нагоду спільно узгодити актуальні пропозиції з удосконалення податкового законодавства. У проекті змін має бути знайдено компроміс між інтересами держави та платників податків. Ми повинні ліквідувати ті прогалини в законодавстві, які дають можливість нечесним ділкам ухилятися від оподаткування», — підкреслив Сергій Лекарь.


Сергій СОБУЦЬКИЙ,
serhiy@visnuk.com.ua

ДПС України та УСПП обговорили пакет законодавчих ініціатив щодо вдосконалення Податкового кодексу України