Новини

Критерії партнерства

Ирина ВегераОкрім визначених законодавчим полем засад на процес наповнення бюджетів впливають деякі інші чинники, зокрема конструктивність діалогу з бізнесом. Відтак діяльність податківців Тернопільщини, спрямована на підвищення рівня добровільної сплати податків, є одним із головних критеріїв зростання довіри платників до держави. Про це йшлося на прес-конференції, що відбулась у ДПА у Тернопільській області для представників місцевих засобів масової інформації за участю заступника голови ДПА в області Ірини ВЕГЕРИ.


Результати системної діяльності

На сьогодні показник добровільної сплати податків у Тернопільській області становить близько 96%. Тому особливої уваги податківців потребують платники, які під різними приводами уникають добровільної сплати податків.

— З набранням чинності Податковим кодексом у працівників податкової служби виникла потреба в застосуванні нових методів роботи з платниками. І податківці доклали максимум зусиль, опановуючи нові знання, виявляючи взаємоповагу, виваженість і готовність до співпраці у рамках закону, — наголосила під час прес-конференції Ірина Вегера. — Системна діяльність у цьому сегменті роботи вже увінчалася спільним результатом. На сьогодні в регіоні, який не вирізняється масштабною економічною активністю, надходження податку на прибуток істотно збільшуються. З початку 2011 р. позитивна динаміка цих надходжень стала закономірним явищем. Так, за підсумками 8 місяців поточного року від платників області до зведеного бюджету надійшло майже на 25% більше податку на прибуток, ніж минулого року, — бюджет додатково отримав 23 млн. грн. У другому кварталі 2011 р. податкова база зросла при зменшенні ставки податку на прибуток з 25% до 23%.

Пропозиції зі скриньки

Для податківців Тернопілля конструктивний діалог з підприємцями не обмежується лише прес-конференціями чи освітніми семінарами. Нещодавно було започатковано нову форму співпраці: у податкових інспекціях області встановлювалися спеціальні скриньки для збору пропозицій та зауважень від платників. Під час прес-конференції Ірина Вегера висловила прохання до підприємців бути відвертими у своїх повідомленнях. Адже всі пропозиції щодо вдосконалення податкового законодавства і поліпшення роботи податкових органів вивчатимуться та використовуватимуться в подальшій роботі. Податкова служба відкрита для співробітництва з бізнесом і зацікавлена у налагодженні зворотного зв’язку.

Особливий акцент податківці Тернопільщини роблять на просвітницькій роботі серед платників податків, роз’ясненні змін, які відбулись у податковому законодавстві. Так, при податкових органах в обласному та в усіх районних центрах створено консультаційні центри для платників податків. Питання, пов’язані з нововведеннями, висвітлюються на сторінках друкованих видань, на радіо й телебаченні, впроваджуються нові теле- та радіопроекти. Скажімо, в ефірі радіостанції «Українська хвиля» щотижня звучить авторська передача «Запитай у податкової», а на зупинках громадського транспорту тернополяни слухають новини податкового відомства з «Вуличного радіо». Необхідну інформацію платники можуть знайти на офіційному веб-сайті обласної Державної податкової адміністрації, а також скористатися новими сервісами на сайті: Інтернет-конференції, консультації в режимі реального часу в рамках проекту «Черговий по країні». Не залишаються поза увагою й питання, пов’язані з особливостями нинішніх законодавчих змін, під час проведення семінарів. Особливий інтерес у платників викликають так звані галузеві семінари, засідання громадських рад при податкових органах області, «круглих столів» з актуальних питань сплати податків, прес-конференції, особисті прийоми громадян, розгляд їх письмових звернень тощо. Усі ці заходи сприятимуть створенню умов, що суттєво поліпшать економічний клімат у державі, а добровільна сплата податків стане нормою ведення господарської діяльності.


Михайло МАНАСТИРСЬКИЙ,
начальник відділу масово-роз’яснювальної роботи
та звернень громадян ДПА у Тернопільській області