Новини

Ефективний захист професіоналів

Київщина

У структурі галузевої профспілки податкового відомства існує Київська обласна рада профспілки працівників органів державної податкової служби. Вона діє на підставі статуту Всеукраїнської професійної спілки працівників органів ДПС та відповідно до законів України.


Допомога членам профспілки

На сьогодні обласна профспілка продовжує забезпечувати виконання статутних завдань, постійно надає членам профспілки юридичну допомогу, пов’язану з трудовими, соціально-економічними, житловими правами. Кожному члену профспілки згідно із заявою надається матеріальна допомога для лікування його та сім’ї. За допомогою керівництва ДПА у Київській області профспілка вирішує питання щодо виділення працівникам земельних ділянок площею 0,10 га для ведення індивідуального садівництва у Броварському районі.

До кінця року буде підписано колективні договори між первинними профспілковими організаціями та адміністраціями державних податкових служб, якими встановлюються соціально-трудові гарантії для працівників, регулюються виробничі, трудові, соціально-економічні відносини між найманими працівниками і роботодавцем.

Піклування про здоров’я та відпочинок

Особлива увага приділяється організації відпочинку й оздоровлення працівників податкової служби та членів їх сімей. Протягом оздоровчого сезону Київська обласна рада профспілки працівників органів ДПС організовує відпочинок, оздоровлення та медичне обслуговування у відомчих оздоровницях — ДСОЦ «Маяк» у м. Євпаторії та санаторії «Дніпро» у м. Ялті з частковим відшкодуванням вартості путівок. Також проводяться туристичні поїздки у визначні місця України.

З метою пропаганди здорового способу життя та організації активного відпочинку податківців, ширшого залучення працівників до занять фізичною культурою і спортом на районному та обласному рівнях проводяться спортивні змагання з різних видів спорту. Відібрано команди та сформовано збірну працівників податкової служби у Київській області у складі 22 спортсменів для участі у II спартакіаді ДПС України з міні-футболу, волейболу, настільного тенісу, гирьового спорту, стрільби, яка проходитиме з 10 по 14 жовтня 2011 р. у м. Алушті.

Усі первинні профспілкові організації Київської області приділяють велику увагу забезпеченню соціально-економічного захисту членів профспілки у критичних ситуаціях. Так, у комісіях з проведення реорганізації податкових органів неодмінно членом комісії є представник профспілки. Обов’язковим є погодження з профспілкою прийнятих рішень щодо звільнення працівників, змін в оплаті праці, які погіршують умови, встановлені законодавством України та галузевими угодами і договорами.

Київська обласна рада профспілки працівників органів ДПС щороку надає путівки для відпочинку та лікування колишнім працівникам органів ДПС у Київській області, які зараз перебувають на заслуженому відпочинку. Усі заявки виконуються в повному обсязі. При проведенні урочистих заходів до Дня працівника державної податкової служби України, новорічно-різдвяних свят, Дня незалежності України колишні працівники запрошуються на урочистості з врученням подарунків та наданням матеріальної допомоги.

Новий етап у відносинах з керівництвом ДПС України

Нещодавно було підписано нову Галузеву угоду між адміністрацією ДПС України та Всеукраїнською професійною спілкою працівників органів державної податкової служби на 2011 — 2013 рр. Угоду спрямовано на вдосконалення колективно-договірного регулювання соціально-трудових відносин, розвиток соціального партнерства, реалізацію прав і законних інтересів працівників і роботодавців.

Прийняті положення Угоди дають надію на підвищення заробітної плати працівникам податкових органів, посилюють відповідальність сторін перед кожним працівником органів податкової служби, конкретніше регулюють соціально-трудові відносини, розвиток прав і законних інтересів працівників і роботодавців.

♦ Голова Київської обласної ради профспілки працівників органів державної податкової служби Володимир ОСІПЕНКО: Владимир Осипенко

«Через свої виборні органи обласна рада профспілки здійснює представництво і захист трудових, соціально-економічних прав та інтересів членів профспілки, організовує оздоровлення й відпочинок їх та їхніх сімей, контролює дотримання законодавства про працю, її оплату, охорону та забезпечення житлом. Крім того, Київська обласна профспілка сприяє підвищенню рівня соціально-побутового обслуговування, укладає колективні договори й угоди з адміністраціями відповідних органів, державними, господарськими органами та контролює їх виконання, направляє до органів державної влади і управління вимоги, пропозиції щодо внесення змін або скасування законів і нормативних актів, які обмежують права та інтереси членів профспілки, бере участь у розробці планів соціального розвитку трудових колективів, надає матеріальну допомогу членам профспілки»

Мовою статистики

Вступ до профспілкових організацій здійснюється на добровільних засадах, відповідно членом профспілки може бути кожен податківець, який визнає її статут та сплачує членські внески. Наша профспілка відкрита для вступу до неї працівників інших підприємств, установ та організацій.

Станом на 1 вересня 2011 р. у Київській обласній раді профспілки працівників органів ДПС налічується 2077 членів, що становить 98,6% від загальної кількості працівників податкових органів області разом з атестованими працівниками податкової міліції. Відсутність 100% результату пояснюється проведенням реорганізації податкової служби.

Київська обласна рада профспілки працівників органів ДПС проводить певну роботу зі збільшення кількості членів профспілки за рахунок вступу до неї всіх атестованих працівників управління податкової міліції ДПА у Київській області й залучення працівників інших підприємств, установ та організацій області.


Володимир ОСІПЕНКО,
голова Київської обласної ради профспілки
працівників органів державної податкової служби