Новини
Тема: ПДФО

Чи потрібно відображати в податковій декларації дохід у вигляді процентів, нарахованих на депозитний (вкладний) банківський рахунок?

Згідно з пп. 164.2.8 п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід у вигляді процентів, нарахованих на депозитний (вкладний) банківський рахунок (крім процентів, визначених у підпунктах 165.1.2 та 165.1.41 п. 165.1 ст. 165 цього Кодексу, а саме:

  • доходів, отриманих платником податку у вигляді процентів, що нараховані на цінні папери, емітовані Мінфіном України, та на боргові зобов’язання Нацбанку України (пп. 165.1.2);
  • доходів у вигляді процентів на поточні банківські рахунки, за якими на користь фізичних осіб здійснюються виключно виплати заробітної плати, стипендій, пенсій, соціальної допомоги та інших передбачених законом соціальних виплат (пп. 165.1.41).

Підпункт 164.2.8 п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу в частині включення до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу доходу у вигляді процентів, нарахованих на депозитний (вкладний) банківський рахунок, та абзаци другий — четвертий п. 167.2 ст. 167 цього Кодексу в частині оподаткування процентів набирають чинності з 01.01.2015 р.

Оскільки зазначена норма набирає чинності з 01.01.2015 р., доходи у вигляді процентів, нарахованих на депозитний (вкладний) банківський рахунок, у податковій декларації не відображаються.


«Гаряча лінія» за участю начальника відділу моніторингу та координації
роботи з питань адміністрування доходів фізичних осіб Управління майнових
податків та моніторингу з питань оподаткування фізичних осіб
Департаменту оподаткування фізичних осіб ДПС України Ігоря ДАНІЛОВА
та головного державного податкового ревізора-інспектора
відділу оподаткування доходів фізичних осіб Управління
адміністрування податків на доходи фізичних осіб Надії ФІЛІПОВСЬКИХ