Новини
Тема: ПДФО

Чи визначено форму довідки про доходи фізичної особи, яка надається податковим агентом? Якщо ні, то які відомості має містити така довідка з метою заповнення фізичною особою податкової декларації?

На вимогу органу ДПС та в межах його повноважень, визначених законодавством, платники податку зобов’язані пред’являти документи і відомості, пов’язані з виникненням доходу або права на отримання податкової знижки, обчисленням і сплатою податку, та підтверджувати необхідними документами достовірність відомостей, зазначених у податковій декларації з цього податку (пп. «в» п. 176.1 ст. 176 Податкового кодексу).

Згідно з пп. «в» п. 176.2 ст. 176 цього Кодексу особи, які відповідно до Кодексу мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати на вимогу платника податку відомості про суму виплаченого на його користь доходу, суму застосованих соціальних податкових пільг та суму утриманого податку.

Оскільки затвердженої форми довідки про доходи, яку повинні надавати податкові агенти на вимогу платника податків, нормами чинного законодавства не передбачено, то довідка надається у довільній формі, в якій крім загальної інформації про фізичну особу (прізвище, ім’я, по батькові, реєстраційний номер облікової картки, період роботи) обов’язково зазначається така інформація:

  • сума нарахованого оподатковуваного доходу (помісячно та загальною сумою);
  • розмір та сума податкової соціальної пільги;
  • сума нарахованого та утриманого єдиного соціального внеску;
  • сума нарахованого та утриманого податку на доходи фізичних осіб.

«Гаряча лінія» за участю начальника відділу моніторингу та координації
роботи з питань адміністрування доходів фізичних осіб Управління майнових
податків та моніторингу з питань оподаткування фізичних осіб
Департаменту оподаткування фізичних осіб ДПС України Ігоря ДАНІЛОВА
та головного державного податкового ревізора-інспектора
відділу оподаткування доходів фізичних осіб Управління
адміністрування податків на доходи фізичних осіб Надії ФІЛІПОВСЬКИХ