Новини

Рухнули «паперові» забудови

У ході слідчих дій працівники податкової міліції Сумщини вилучили 1,7 млн. грн., які буде спрямовано на погашення боргів перед державою.


Слідчим відділом податкової міліції порушено кримінальну справу за фактом ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах, службового підроблення, а також підроблення і використання підроблених документів посадовими особами одного з підприємств м. Сум (ТОВ «В»), яке надавало київським забудовникам послуги з виконання будівельно-оздоблювальних робіт.

При перевірці з’ясувалося, що з метою незаконного формування податкового кредиту службові особи ТОВ «В» при укладанні угод зі столичними фірмами та компаніями в офіційній бухгалтерській і податковій звітностях використовували підроблені документи про проведення субпідрядних робіт суб’єктами підприємництва з ознаками фіктивності. Утворивши таким чином посередницький ланцюг за участю фіктивних фірм, підприємство віртуально зменшувало власні прибутки та фактично занижувало податкові зобов’язання перед бюджетом. Такого роду махінації сумських будівельників призвели до несплати до бюджету понад 2,5 млн. грн. податків. Усього за наслідками тіньової фінансово-господарської діяльності підприємство заборгувало державі майже 4 млн. грн.

У помешканні одного з фігурантів було знайдено підроблені документи фінансово-господарської діяльності підприємства, печатки та штампи фіктивних фірм, оргтехніку з базами податкового і бухгалтерського обліку, а також вилучено 1,7 млн. грн. готівки, які у законному порядку буде передано в дохід держави. Триває слідство.


Наталія ШАПОВАЛ,
УПМ ДПС у Сумській області