Новини

Викрито оборудки з бюджетними коштами

Працівниками УПМ ДПС у Тернопільській області припинено діяльність організованого злочинного угруповання, яке надавало підприємствам — переможцям державних тендерних закупівель послуги з конвертації коштів та ухилялося від сплати податків до бюджету в особливо великих розмірах.


У злочинній схемі, створеній з метою мінімізації податкових зобов’язань реально діючим суб’єктом господарської діяльності, угрупованням використовувалися так звані транзитні підприємства з ознаками фіктивності.

Обіг проконвертованих ними коштів становив близько 24 млн. грн.

У ході проведення оперативно-розшукових заходів розкрито банківську таємницю і отримано рух коштів на рахунках фірм з ознаками  фіктивності та «транзитних» підприємств, а також проведено виїмки у банківських установах.

На сьогодні встановлено низку підприємств-вигодонабувачів, які користувалися послугами «конверту», та плануються їх перевірки.

Проведено санкціоновані обшуки, у ході яких виявлено та вилучено кошти у національній та іноземній валютах, печатки суб’єктів господарювання та штампи-факсиміле підписів, документи, які свідчать про протиправну діяльність, спрямовану на умисне ухилення від сплати податків, комп’ютерну техніку, мобільні телефони, ювелірні вироби, здобуті в результаті злочинних дій.

Стосовно членів організованої злочинної групи слідчим відділом ДПС у Тернопільській області порушено низку кримінальних справ: за фактами умисного ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах, заволодіння чужим майном у особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем та службового підроблення. Одразу за кількома статтями пред’явлено звинувачення у вчиненні злочинів у складі організованої злочинної групи директору одного з підприємств.

У результаті проведених оперативно-розшукових заходів та слідчих дій забезпечено відшкодування збитків у розмірі 1,4 млн. грн., накладено арешт на майно у розмірі 17 млн. грн.


Олександр КИЗИМА,
УПМ ДПС у Тернопільській області