Аналітика

На рівні кращих світових зразків

На рівні кращих світових зразків випускає сьогодні продукцію одне з найбільших в Європі машинобудівних комплексів ПАТ «Сумське НВО ім. М. В. Фрунзе», яке входить до фінансово-промислової групи «Енергетичний стандарт». Понад 90% виробленої продукції підприємство експортує.


Алексей ЦымбалНовації, продиктовані часом

Сьогодні мало добре працювати. Аби діяльність підприємства була успішною на 100%, необхідно володіти передовими інформаційними технологіями. У серпні 2011 р. ПАТ «Сумське НВО ім. М. В. Фрунзе» (далі — НВО ім. Фрунзе) разом із представниками провідних компаній «SAP Україна» і «CONIM Group», які розробляють і впроваджують корпоративні інформаційні системи, почало реалізацію першого етапу проекту з впровадження корпоративної інформаційної системи управління підприємством класу ERP. Інформаційна система ERP (Enterprise Resource Planning) призначена для автоматизації діяльності з управління підприємством. В об’єднанні її впровадження проходитиме в декілька етапів: організаційна підготовка, концептуальне проектування, підготовка до старту та дослідно-промислова експлуатація. Загальне керівництво проектом і контроль за ходом його виконання здійснюватиме керуюча рада, до складу якої увійшли функціональні директори товариства на чолі з генеральним директором Олексієм Цимбалом. {h}Біографічна довідка
Олексій ЦИМБАЛ народився 1 жовтня 1971 р. у м. Миколаєві.
У 1993 р. закінчив Миколаївський кораблебудівний інститут за спеціальністю «економіка та управління в машинобудуванні».
У 2007 — 2008 рр. навчався за програмою Школи бізнесу Відкритого університету Великої Британії й отримав професійний сертифікат у сфері менеджменту. Кандидат економічних наук.
Трудову діяльність розпочав у 1993 р. Пройшов шлях від економіста ливарного цеху до фінансового директора ДП НВКГ «Зоря»-«Машпроект».
З березня 2011 р. — генеральний директор ПАТ «Сумське НВО ім. М. В. Фрунзе».
Одружений, має двох дітей.
{/h}

«Необхідність впровадження ERP-системи продиктовано часом, — розповідає Олексій Юрійович. — Її реалізація допоможе нам оптимізувати існуючі бізнес-процеси, що значно покращить наші можливості щодо швидкого реагування на вимоги ринку». У рамках проекту передбачено автоматизацію широкого спектра господарських операцій: управління портфелем замовлень, бухгалтерська та податкова звітність, контролінг усіх видів витрат, управління закупівлями та запасами, збут продукції тощо. НВО ім. Фрунзе вже має певний досвід у автоматизації своєї діяльності. Упродовж останніх декількох років фахівці підприємства працювали над створенням системи управління портфелем замовлень, що відображає повну інформацію щодо діючих і потенційних контрактів. Також упроваджується система автоматизованого проектування, завдяки якій планується скоротити трудові витрати на розробку конструкторської документації, поліпшення якості креслень. Усі ці напрацювання знадобилися при створення комплексної ERP-системи».

Забезпечення гідного рівня продукції, що виробляється

Завдяки потужним технічній та виробничій базам, високопрофесійним кадрам, надійному верстатному парку в поєднанні з ефективними технологіями НВО ім. Фрунзе має змогу виготовляти обладнання різного рівня складності, починаючи з проектування та закінчуючи технічним обслуговуванням і навчанням персоналу, який експлуатує об’єкти. Такий майже замкнутий цикл виробництва забезпечує розвинута структура підприємства, яка включає чотири спеціалізованих виробництва: хімічного обладнання, газоперекачувальних агрегатів і компресорів, атомних енергетичних насосів і комплектуючого обладнання, заготівельне і міжзаводської кооперації. Крім того, у структурі об’єднання працюють ще шість товариств з обмеженою відповідальністю.

Пріоритетним напрямом діяльності НВО ім. Фрунзе є виготовлення та постачання технологічного обладнання для нафтової та газової промисловості. За словами генерального директора підприємства Олексія Цимбала, найбільшим попитом у замовників (майже 70% у загальному обсязі продукції, що випускається) користуються сьогодні газоперекачувальні агрегати та компресори. Понад 25 років НВО ім. Фрунзе здійснює повнокомплектне постачання устаткування та займається будівництвом об’єктів на умовах «під ключ». «Виготовлене в об’єднанні обладнання відповідає вітчизняним, російським і міжнародним стандартам якості, — продовжує розмову Олексій Цимбал. — Цьогоріч підприємство має солідний портфель замовлень. Плануємо, що до кінця 2011 року ми збільшимо обсяги виробництва приблизно на 30%. Серед основних наших замовників — російські нафтогазові корпорації «Газпром», «ЛУКОЙЛ», «Сургутнефтегаз», а також державні нафтогазові компанії Ірану, Туркменістану та Узбекистану. Крім того, зростає кількість внутрішніх замовлень. Наприклад, на «Укртрансгаз» ми поставимо велику партію запірної арматури у межах реконструкції вітчизняної ГТС, на «Укртатнафта» — компресорне, колонне та теплообмінне устаткування».

Багатим є й вибір насосного устаткування ТМ FRUNZE: відцентрові секційні, консольні, вихрові, пластинчасто-роторні, водокільцеві та шестерні насоси з різних видів сталі, чавуну і титанових сплавів — призначені для різних галузей промисловості та відзначаються високим рівнем надійності. Спеціальне насосне обладнання, серед якого конденсатні, живильні та інші насоси, користується стійким попитом у атомників багатьох країн.

Сумські машинобудівники мають великий досвід в галузі виробництва хімічного обладнання. На багатьох підприємствах хімічної, нафтохімічної, переробної промисловості успішно працюють сотні тисяч одиниць колонного, ємнісного, теплообмінного, масообмінного обладнання, барабанні вакуум-фільтри, апарати з перемішувальними та розпилювальними пристроями ТМ FRUNZE.

Інвестиції — у розвиток виробництва

Реалізація численних виробничих проектів потребує капіталовкладень. За рахунок інвестицій у 2009 — 2011 рр. парк металорізального, зварювального та заготівельного обладнання НВО ім.  Фрунзе поповнився більше ніж на 50 одиниць устаткування. Проводиться також планова модернізація застарілого обладнання, впроваджуються нові технології. Одним із найбільших внутрішніх інвестиційних проектів, реалізованих останнім часом, є, наприклад, введення в дію високоефективної портальної машини фірми «Bystronic» для лазерного різання металу. Ця установка дає змогу значно прискорити процес розкрою металу, мінімізувати його витрати й забезпечити високу точність отримання заготовок. Сьогодні ведуться також роботи з розширення потужностей науково-випробувального комплексу, що включає стенди натурних випробувань компресорного устаткування та низку модельних стендів. Останні дають змогу проводити дослідження перспективних ступінчастих компресорів, ущільнень підшипників, елементів маслосистем, арматури та усього того, без чого не можна обійтися для досягнення високих показників експлуатації.

«За останній рік, — наголошує Олексій Цимбал, — ми освоїли випуск 19 найменувань продукції та близько 20 нових технологічних процесів. Паралельно проводимо роботи з енергозбереження та модернізації нагрівальних і термічних печей, зокрема їх футерування сучасними волокнистими матеріалами, заміну газових пальників на енергозберігаючі. Реконструюються також системи освітлення та повітропостачання у цехах та адміністративних будівлях підприємства».

Активні не лише в праці

НВО ім. Фрунзе вважає почесним обов’язком брати активну участь у створенні та збереженні духовних і соціальних цінностей місцевого населення, надаючи посильну допомогу у багатьох проектах з благоустрою рідного міста, а також району та області. Свого часу за сприяння підприємства в
м. Сумах було побудовано цілі житлові мікрорайони, дитячі садки та школи, торговельні комплекси та ресторани, готелі, заклади охорони здоров’я, культури, спорту. Великий внесок здійснило НВО ім. Фрунзе у відродження національних духовних традицій, відновлення релігійних святинь. За підтримки цього товариства побудовано будівлю Сумського єпархіального управління, реконструйовано Софронієвський та Путивльський жіночий монастирі, побудовано каплицю на місці зруйнованого в 1930-х роках Храму Різдва Пресвятої Богородиці.

Понад 25 років об’єднання надає спонсорську допомогу Правдинській школі-інтернату. Працівники підприємства проводять благодійні акції зі збору одягу, взуття, іграшок для вихованців інтернату, адміністрація виділяє кошти на подарунки. Чимало випускників сиротинцю поповнюють лави працівників НВО ім. Фрунзе. Крім того, протягом останніх п’яти років об’єднання надає матеріальну допомогу громадським організаціям «Феліцітас» і «Спільнота», що опікуються інвалідами дитинства.

Турбота про людей праці — один з найголовніших пріоритетів діяльності НВО ім. Фрунзе. На підприємстві діє колективний договір, який гарантує захист інтересів працівників і надає низку пільг і матеріальних виплат. Зважена соціальна політика у поєднанні з багатим науково-виробничим потенціалом є запорукою подальшого процвітання лідера вітчизняного машинобудування, — переконані в м. Сумах.


Олександр КРЮЧКОВ,
krolmi@ukr.net