Новини

Податкові органи визнаватимуть висновки аудиторських компаній

Про це Голова ДПС України повідомив під час підписання Генеральної Угоди про співробітництво та взаємодію між Аудиторською палатою України та ДПС України.


Зі слів Віталія Захарченка, ця Угода є черговим кроком у впровадженні горизонтального моніторингу для великих платників податків.

«Головна мета співробітництва та взаємодії, закладена в Угоді, полягає в забезпеченні виконання платниками податків вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи ДПС, за умови одночасного зменшення втручання податкової служби у діяльність бізнесу, а також у розробці пропозицій щодо вдосконалення чинного податкового законодавства», — наголосив Голова ДПС України.

Відтепер податкова служба визнаватиме висновки аудиторських компаній з аудиту податкової звітності, що відповідатимуть визначеним критеріям та стандартам проведення податкового аудиту. На думку Віталія Захарченка, це дасть змогу мінімізувати втручання податкової служби в діяльність аудиторських фірм, які проводитимуть перевірку податкової звітності.

ДПС України разом із Аудиторською палатою України розробить критерії для аудиторських фірм, які матимуть право здійснювати аудит податкової звітності. Висновки щодо діяльності суб’єкта господарської діяльності, сформовані такими аудиторськими компаніями, надаватимуться платником податків до органів ДПС, що, як очікується, має значно зменшити кількість та тривалість перевірок підприємств.

Все це, зі слів Голови ДПС України, сприятиме поліпшенню інвестиційного клімату в державі та зміцненню партнерських відносин між бізнесом і владою, що є одним із доручень Президента України Віктора Януковича органам ДПС України. Віталій Захарченко зазначив, що у цьому напрямі податкові органи вже чимало зробили у поточному році: фактичні перевірки малого бізнесу не здійснюються, на 57% скорочено планові перевірки, розпочато відшкодування податку на додану вартість в автоматичному режимі (до кінця року планується в такому порядку відшкодовувати 90% ПДВ), започатковано створення «прозорих» офісів, де платник податків зможе, не заходячи в податкову та не спілкуючись з податківцями, проконсультуватися, прозвітувати і сплатити податки.