Новини

Зерно взаємної відповідальності

Голова ДПС України Віталій Захарченко обговорив з представниками компаній — членів Американської торговельної палати в Україні питання адміністрування ПДВ компаній, які працюють на зерновому ринку.


На зустрічі, яка відбулася за ініціативи Торговельної Палати, були присутні директор Департаменту оподаткування юридичних осіб Олексій Любченко, директор Департаменту податкового контролю Ірина Носачова, керівники структурних підрозділів ДПА України, президент Американської торговельної палати в Україні Хорхе Зукоскі, співголова Комітету з податкових питань Палати В’ячеслав Власов, співголова Комітету з питань агропромислового комплексу Палати Іван Мірошніченко та представники Американської торговельної палати в Україні. Йшлося про вирішення проблем, з якими стикнулися представники зернового ринку через надмірну кількість посередників на шляху руху товарного зерна від виробника до кінцевого експортера.

Очільник податкової служби Віталій Захарченко вихід із ситуації бачить в залученні до діяльності зернотрейдерів аудиторських компаній, висновки яких визнаватиме ДПС України. Зернотрейдери можуть також долучитися до горизонтального моніторингу, що дає змогу перейти до автоматичного відшкодування ПДВ.

Сторони домовилися продовжити консультації щодо вироблення механізму уникнення проблем у майбутньому на рівні робочої групи. Адже зерно, що породжує так багато проблем і для виробника, і для експортера, для податкової і для держави має стати зерном консолідації і взаємної відповідальності.


Микола ВЛАЩУК,
vlaschuk@visnuk.com.ua