Новини

Голова ДПС України радить підприємцям підвищити зарплатню своїм працівникам

Віталій ЗАХАРЧЕНКО провів особистий прийом громадян.


Цього разу запитання, з якими зверталися до керівника податкового відомства підприємці, громадяни та колеги-податківці, стосувалися відшкодування податку на додану вартість, повернення товарно-матеріальних цінностей, оскарження податкових повідомлень-рішень, кадрових питань.

Цього разу запитання, з якими зверталися до керівника податкового відомства підприємці, громадяни та колеги-податківці, стосувалися відшкодування податку на додану вартість, повернення товарно-матеріальних цінностей, оскарження податкових повідомлень-рішень, кадрових питань.

Голові ДПС доводилося розглядати проблеми, які на перший погляд легко можна вирішити на місцях.

«Ми — за довіру у відносинах, неодноразово наголошував Голова ДПС України Віталій Захарченко. — Податкова має виконувати функцію консультаційної служби, показуючи водночас бізнесу, де є ризики, аби їх уникати».

Втім представники бізнесу, приміром, чомусь вважають, що коли якась податкова інспекція не забезпечує їх підприємству відшкодування ПДВ упродовж декількох тижнів, то податківці діють незаконно. Віталію Захарченку доводилося детально роз’яснювати, що на це відведено певний термін.

Очільник ДПС України рекомендував підприємцям переходити на автоматичне відшкодування ПДВ, яке передбачає дотримання конкретних критеріїв. Як засвідчує практика, підприємцям, які не дотримуються таких критеріїв, слід відкоригувати роботу з контрагентами та підвищити своїм працівникам заробітну плату до рівня, не нижчого від середньої зарплати.

«Для частини бізнесу це питання залишається актуальним, — зауважив Віталій Захарченко. — Нині ми проводимо регулярні зустрічі з підприємцями — членами Європейської Бізнес Асоціації, Американської торговельної палати, Асоціації платників податків України, тож знаємо і розуміємо питання, які виникають у бізнеса. Вважаю винятком із правил, коли люди приходять вирішувати питання повернення ПДВ з керівником податкової. Хоча розумію, що для бізнесмена будь-яка сума коштів має важливе значення, і терміни її повернення є актуальними. Тому не перестаю повторювати: працюйте в легальному полі, тоді у податкової не буде до вас жодних запитань».

Втім у сфері оподаткування таки виникають проблеми, для вирішення яких вимагається безпосереднє втручання Голови ДПС. Одне з них — повернення товарно-матеріальних цінностей київському підприємсту, що займається реалізацією садово-городньої техніки. Раніше Голова ДПС Віталій Захарченко після скарги підприємців під час прийому ініціював службове розслідування, яке переросло у карну справу, порушену прокуратурою м. Києва. Наразі перед податківцями столиці постало завдання відшкодувати завдані бізнесменам збитки. Для підприємців не так важливо віднайти винуватих, як вирішити суто економічні питання, повернути капітал в обіг підприємства.

Бізнесмени розуміють, що для них судова процедура є дуже складною та затягується в часі, тож прагнуть віднайти компромісне рішення у діалозі з ДПС.

«Усвідомлюю, що підприємці несуть моральні та матеріальні збитки з вини податківців, — наголосив Віталій Захарченко. — А це, крім того, ще й втрачені податкові платежі. Як Голова ДПС не маю права особисто втручатися у справу. Натомість запропонував сторонам конфлікту укласти мирову угоду, на яку вони погодилися».

Таким чином, для Голови ДПС Віталія Захарченка день видався «гарячим». Платники йшли до керівництва, аби вирішити власні проблеми. З-поміж суто ділових питань доводилося займатися й кадровими.

Більшість питань, розглянутих під час прийому громадян, було позитивно вирішено.


Микола ВЛАЩУК