Статті

З ювілеєм, університете!

Студенти, викладачі та численні гості Національного університету ДПС України урочисто відсвяткували День знань та 90-річчя утворення навчального закладу.

Cпочатку було слово. Добре слово ректора Національного університету ДПС України Петра МЕЛЬНИКА, звернене до викладачів, студентів, гостей Університету. Адже нинішнє 1 вересня особливе — цьогоріч виповнюється 90 років з дня заснування навчального закладу, який пройшов довгий і тернистий, але славний шлях творення, зростання і злету, в основі якого — Український торф’яний технікум, Ірпінський гірничо-паливний технікум, Ірпінський індустріальний технікум-коледж, Ірпінський фінансово-економічний коледж, Український фінансово-економічний інститут, Академія державної податкової служби України. Нині це єдиний в Україні навчальний заклад, який готує фахівців для податкової служби України — тих, хто упевнено й самовіддано захищатиме, відстоюватиме економічні кордони України.


З особливим піднесенням ректор представив шанованих гостей свята, серед яких заступник Голови ДПС України Олександр Клименко, посол України в США, член Наглядової ради Університету Олександр Моцик, митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павло, намісник Києво-Печерської лаври, народні депутати України, представники Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, ветерани податкової служби, представники місцевої влади та інші.

 На святкові урочистості з нагоди ювілею навчального закладу прибули й колеги із-за кордону — представники Сорбонського та Загребського університетів, Американського університету в Парижі, дружбою та партнерськими відносинами з якими особливо пишається ректор. «Це говорить про наш євроатлантичний шлях розвитку — те, до чого ми прагнули протягом останніх кількох років, над чим плідно працювали, поставивши собі за мету виховати фахівця, який був би конкурентоспроможним на ринку праці», — зазначив він.

У вітальному слові заступник Голови ДПС України Олександр Клименко наголосив на тому, що нині перед податківцями стоїть складне завдання — не просто оновити податкове відомство відповідно до вимог часу, а створити гнучкий механізм, здатний постійно змінюватися, реагувати на тенденції сьогодення, заздалегідь передбачати розвиток держави та економіки. Звісно, що це неможливо зробити без молодих податківців — розумних, амбітних, фахово підкованих, яким можна довірити цю справу.

Олександр Клименко зачитав наказ ДПС України, підписаний Головою Комісії з проведення реорганізації ДПА України, Головою ДПС України Віталієм Захарченком, про призначення Петра Мельника, який упродовж двадцяти років очолює навчальний заклад, що готує фахівців податкової справи, на посаду ректора Національного університету ДПС України на наступні 7 років.

Гості свята побажали великому «податковому кораблю» — Національному університету ДПС України — сім футів під кілем, а керманичу і його команді натхнення й успіхів, плідної праці на благо суспільства, в ім’я добробуту й процвітання держави.

♦ Заступник Голови ДПС України Олександр КЛИМЕНКО:

«Нині податкова служба як ніколи потребує нового покоління фахівців — молодих, активних, освічених, здатних продовжити її перетворення відповідно до вимог сьогодення»

♦ Посол України у США, член Наглядової ради Національного університету ДПС України Олександр МОЦИК:

«Викладачі, випускники Університету роблять великий внесок у розбудову нашої держави, у зміцнення її економічної могутності. Радий і гордий тим, що Університет має такі численні зв’язки з іншими навчальними закладами близького та далекого зарубіжжя. Широких вам доріг!»

♦ Заступник директора Інституту інноваційної освіти Казимир ЛЕВКІВСЬКИЙ:

«Хочу особливо привітати першокурсників, адже цьогоріч вони стали студентами одного з найкращих Університетів нової формації, який займає почесне місце серед 831 навчального закладу України. Підтвердженням цього є міжнародне визнання вашого Університету. Лише минулого року двоє студентів стали переможцями міжнародних олімпіад з права, троє — з економіки.  Потужна матеріально-технічна база вашого Університету дає можливість проводити міжнародні наукові конференції, на яких діляться досвідом, власними напрацюваннями представники 46 держав Європи і світу»

♦ Декан економічного факультету Загребського університету (Хорватія) Тончі ЛАЗІБАТ:

«У нас із вами дуже схожа історія. Наш факультет економіки було засновано у 1920 році. Протягом цих років ми підготували понад 50 тисяч студентів. І, певно, немає у Хорватії установи чи підприємства де б не працювали випускники нашого Університету. Маючи доволі широкі міжнаціональні зв’язки, цього року ми охоче підписали угоду про співпрацю з Податковим університетом в Україні»

♦ Керівник департаменту міжнародного співробітництва Сорбонського університету «Париж-13» Філіпп ОЛІВ’Є:

«Пан ректор поставив собі за мету укласти угоду з одним із навчальних закладів Франції. Він обрав наш Університет. І тепер у рамках договору між нашими вузами діє магістерська програма зі спеціальностей юридичного та фінансово-економічного напрямів. Таким чином, ми відкрили широкий шлях, і тепер наше завдання — реалізовувати всі плани та ідеї щодо співпраці.

Ми знаємо, що можемо розраховувати на вашу активність, креативність і енергію у співпраці з нашим Університетом. Запевняємо, що і ми готові забезпечити таку саму енергійну співпрацю зі свого боку. Хочу побажати натхнення у здійсненні ваших планів: увійти до сотні найкращих вузів світу»

♦ Ректор Національного університету ДПС України Петро МЕЛЬНИК:

«Понад десять років тому я побував у Сорбонні і побачив, що Університет починається з храму, який збудував перший ректор Рішельє. Ви бачите, що тепер і у нас на території Університету височить храм. Це — перша ластівка, яку ми перейняли як досвід із Сорбонни. Я впевнений, що здібні студенти, які поглиблено вивчають англійську, французьку мови і прагнуть досягти у житті висот, навчатимуться у Сорбонні. Франція — єдина країна в Європі, яка з власного бюджету оплачує навчання здібних студентів з інших країн світу»


Світлана СЕРЕДЕНКО