Новини

Бути ближче до платника

Податківці Черкащини запроваджують нові форми оперативного надання консультацій громадянам, яким складно дістатися до інспекцій. Мобільні бригади «швидкої податкової допомоги» поспішають до платників і консультують їх за місцем проживання. Потурбувалися податківці і про громадян, які подають звітність в електронному вигляді, але з тих чи інших причин не мають доступу до Інтернету або ж потребують допомоги фахівців. Нова послуга — «гостьовий» комп’ютер — передбачає можливість скласти звітність в електронному вигляді безпосередньо в ДПІ у м. Черкасах, передати її через Інтернет, а якщо податківці виявлять помилки — одразу їх виправити. Незабаром така послуга з’явиться в усіх інспекціях області.


Мобільна допомога

ДПА у Черкаській області постійно розширює спектр послуг, які надаються платникам податків задля створення комфортніших умов для виконання ними податкових зобов’язань. Новий сервіс «швидка податкова допомога» започатковано ДПА у Черкаській області у серпні та запроваджено передусім задля подальшої імплементації норм Податкового кодексу України, поліпшення якості обслуговування платників податків у сільській місцевості, створення сприятливих умов для повної та своєчасної сплати податків кожним платником, а також для оперативного вирішення проблемних питань і запобігання порушенням податкового законодавства.

«У сільській місцевості люди не завжди можуть дістатися до податкових інспекцій, щоб отримати консультацію. Тому ми самі виїжджаємо на місця і надаємо вичерпні відповіді з усіх питань, що стосуються оподаткування», — роз’яснив сутність новації перший заступник голови ДПА у Черкаській області Володимир Коломієць.

Спершу мобільні бригади виїжджали до тих населених пунктів, звідки від жителів надходить найбільше запитань щодо застосування окремих норм Податкового кодексу. Так, працівники ДПІ у м. Черкасах і м. Ватутіному зібрали представників громадських організацій на міських ринках. У цілому за перший місяць роботи мобільні податкові бригади здійснили 102 виїзди до сіл та великих підприємств області. Вичерпні податкові консультації та допомогу отримали за місцем проживання близько 4000 платників.

Завдяки «швидкій податковій допомозі» для багатьох черкащан податкова стала ближчою. Зі слів першого заступника голови ДПА у Черкаській області Володимира Коломійця, жителі віддалених населених пунктів регіону й надалі отримуватимуть якісне консультаційне обслуговування на місцях, заощаджуючи час і гроші. Жителі Черкаської області мають слідкувати за графіками виїздів, які широко висвітлюються у ЗМІ, і заздалегідь готувати податківцям запитання.

Сервіс передбачає активну роботу керівників податкових інспекцій, які особисто виїздять на місця, де є проблеми з виконанням бюджетів. Вони проводять виїзні особисті прийоми, зустрічі з керівниками громад і з колективами великих підприємств, беруть участь у роботі «круглих столів», громадських слуханнях, диспутах тощо.

Зі слів Володимира Коломійця, намічено низку роз’яснювальних і просвітницьких заходів, які відбудуться за участі представників інших контролюючих органів, громадських організацій, журналістів місцевих ЗМІ. Найголовніша місія податківців, задіяних у роботі «швидкої податкової допомоги», — донести до громадськості, що державна податкова служба — для платника податків. Сутність цієї тези полягає в тому, що кожен платник має добре знати не тільки, як сплачувати податки, а й про результати діяльності податкової служби, плани податківців на майбутнє. Така позиція сприятиме запобіганню конфліктних ситуацій, спрямовуватиме зусилля платника виключно на своєчасну та добровільну сплату податків.

«Гостьовий» комп’ютер

Виявом поваги до платників і готовності податківців працювати у найзручнішому для них фоматі став ще один новий сервіс — «гостьовий» комп’ютер, — нещодавно започаткований працівниками податкової служби Черкащини. У платника податків, який не має доступу до Інтернету або недостатньо обізнаний з інформаційними технологіями, з’явилася можливість самостійно передати електронну звітність на комп’ютері, встановленому в операційній залі податкової інспекції. ДПА радить зацікавленим громадянам користуватися новою послугою та рекомендувати її своїм колегам і знайомим. Сервіс зручний, простий та вигідний ще й з огляду на те, що платник одразу має змогу отримати консультацію фахівця податкової служби.

Презентація «гостьового» комп’ютера відбулася за участі партнерів податківців у справі «інтернетизації» податкової звітності — керівництва сервісного центру «Intellect-Service-Черкаси», бухгалтер якого продемонструвала роботу комп’ютера, відправивши звіти компанії до порталів ДПС України та керівника ТОВ «Арт-мастер».

«Гостьовий» комп’ютер установлено поки що в ДПІ у м. Черкасах, але незабаром сервіс працюватиме в усіх інспекціях області. Таким чином, кожен, хто бажає скористатися ним, може прийти до операційної зали ДПІ у м. Черкасах (вул. Хрещатик, 235, каб. 101) зі своєю флеш-картою, принести звіт, зашифрувати електронним підписом і відправити Інтернетом до центрального порталу ДПС України. Платник одразу отримує відповідь, чи надійшла звітність.

Представляючи новий сервіс, перший заступник голови ДПА у Черкаській області Володимир Коломієць наголосив на тому, що 80% платників регіону подають звітність в електронному вигляді. За цим показником регіон входить до п’ятірки найкращих областей в Україні. Проте решта 20% платників поки що не скористалися цією послугою. Зі слів Володимира Коломійця, люди, які бажають здати звітність в електронному вигляді чи навчитися цьому, матимуть змогу потренуватися безпосередньо в інспекції, за потреби звернутися по допомогу до фахівців-податківців і одразу дізнатися про результат. А якщо є помилки — виправити їх.

Крім того, в області працює мережа податкових консультаційних центрів з роз’яснення норм Податкового кодексу України. Широко проводяться сучасні заходи для платників, зокрема Інтернет-семінари, конференції, on-line консультації на форумі ДПА у Черкаській області (за адресою www.sta.ck.ua) та в рубриці «On-line консультація ДПА у Черкаській області» Черкаського інформаційно-ділового порталу (за адресою www.city.ck.ua). Працівниками ДПС області надано платникам понад 47 000 консультацій щодо практичного застосування положень Податкового кодексу та понад 5000 on-line консультацій.


За матеріалами відділу масово-роз’яснювальної
роботи та звернень громадян ДПА у Черкаській області