Статті

І рости, і діяти, й творити

Восени у Ліцеї податкової та рекламної справи № 21, що у м. Києві, як зрештою і в усіх школах цієї пори, пахне чорнобривцями, астрами та хризантемами. Панує атмосфера святковості й урочистості не лише у День знань, а й упродовж усіх теплих осінніх днів, коли ліцеїсти, сповнені енергії та сили, спілкуються з особливим піднесенням, обмінюючись враженнями про літо, будуючи плани на майбутнє. А плани у них грандіозні.


Два роки тому, прийнявши пропозицію ДПІ у Голосіївському районі про відкриття податкових класів, і адміністрація навчального закладу, і вчителі та учні вирушили в нелегку, але цікаву, сповнену крутих поворотів та сюрпризів дорогу до країни податкових знань. Звісно, ніхто з батьків і вчителів не ставив собі за мету виростити та вивчити саме майбутніх податківців. Та якщо раптом так трапиться, це буде додатковим бонусом усім наставникам за нелегку і копітку працю. «Основна ж мета спільного проекту, — зауважила директор ліцею Ірина Бабка, — виховати справжнього громадянина сучасного суспільства: економічно грамотного, підкованого, конкурентоспроможного на ринку праці ще й тим, що добре володіє основами податкового законодавства, без якого сьогодні неможливо рухатися вперед, досягаючи певних вершин».

Відтак, упродовж минулого навчального року ліцеїсти та їх наставники активно спів-працювали з фахівцями ДПІ у Голосіївському районі, студентами та викладачами Наці-онального університету ДПС України, які ведуть у них заняття, читають лекції з основ податкових знань.

Така плідна співпраця відкрила перед ліцеїстами нові можливості. Старшокласники стали дійсними членами клубу «Податківець», що діє при податковому університеті, активними учасниками, а згодом і переможцями конкурсу «Пошуки нових знань», започаткованого кафедрою податків та оподаткування Національного університету ДПС України,
а ліцей — організаційним майданчиком для проведення районного етапу Всеукраїнського конкурсу «Податки очима дітей — 2011».

За традицією на святкові урочистості з нагоди Дня знань до Київського ліцею податкової та рекламної справи № 21 завітали шефи — фахівці ДПІ у Голосіївському районі, щоб привітати своїх молодших друзів. Квіти, теплі, щирі слова побажань і, звісно, — подарунки, бо яке свято без хоча б невеличких сюрпризів. Начальник відділу масово-роз’яс-нювальної роботи та звернень громадян ДПІ у Голосіївському районі Ніна Діденко вручила своїм маленьким підопічним податкові зошити, а старшокласникам — футбольний м’яч, яким побажала «забивати тільки переможні голи».