Новини

Київщина

Київщина

Відмовляючись від зайвого втручання в діяльність суб’єктів господарювання, податківці розраховують на сумлінне ведення підприємцями бізнесу. Втім, працівники управління оподаткування фізичних осіб ДПС у Київській області здійснюють постійний контроль за правильністю нарахування, повнотою та своєчасністю перерахування податку на доходи фізичних осіб при виплаті заробітної плати. Крім того, ретельно аналізують діяльність підприємств, які мають заборгованість з виплати заробітної плати, а також тих структур, де виявляють факти ведення подвійної бухгалтерії, і вживають відповідних заходів щодо уникнення подібних випадків.


Фахівцями ДПС у Київській області спільно з представниками органів територіальних інспекцій праці проведено 46 перевірок СПД, які минулого року виплачували заробітну плату нижче та/або на рівні законодавчо встановленого мінімуму.

Крім того, за січень — березень поточного року (станом на 01.04.2012 р.) за результатами проведених працівниками податкових інспекцій Київської області перевірок щодо правильності нарахування, повноти та своєчасності перерахування податку на доходи фізичних осіб при виплаті заробітної плати нараховано 2118,2 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб, пені та штрафних санкцій.

Більшість виявлених порушень — це неутримання та неперерахування (або несвоєчасне перерахування) до бюджету суб’єктами господарювання податку на доходи фізичних осіб із сум заробітної плати, виплаченої за рахунок подвійної бухгалтерії «в конвертах». За січень — березень 2012 р. виявлено 37 таких випадків.

За даними Головного управління статистики в Київській області, темпи зростання середньомісячної заробітної плати по області за січень — березень 2012 р. порівняно з відповідним періодом минулого року становлять 15,2%. Відповідно до звітних даних ДПС у Київській області темпи зростання надходжень податку на доходи фізичних осіб за аналогічний період становлять 20%.


За матеріалами управління оподаткування
фізичних осіб ДПС у Київській області