Новини

Ряса, заплямована чорницею

Підроблені фінансові документи вивели рівненських податківців на підприємливого пастора.


Розслідуючи кримінальну справу за фактом підробки бухгалтерських документів, що було встановлено почеркознавчою експертизою, працівники податкової міліції вийшли на приватного підприємця з поліського райцентру Зарічне, який займався заготівлею та реалізацією лісових ягід. Водночас  він є пастором протестантської церкви, офіс якої та місце для зібрання віруючих розташовані в одному приміщенні.

Підприємливий пастор залучив до протиправного бізнесу понад 80 фізичних осіб, яких зареєстрував приватними підприємцями, а також відкрив їм рахунки в установах банків для зняття готівки. Його метою було сфальсифікувати походження експортованої ним замороженої чорниці, мінімізувати податкові зобов’язання та ухилитися від сплати податків. Сукупний дохід залучених до схеми осіб за 2009 — 2011 рр. становив десятки мільйонів гривень.

У ході обшуку податківці вилучили фінансові документи на підставних осіб — підприємців, а також готівку у різній валюті на загальну суму понад 200 тис. грн. Документів та підтверджень того, що це кошти церковної громади, податківцям надано не було. При огляді автомобіля, який належить пастору, з’ясувалося, що номери кузова перебито. У сусідньому гаражі було виявлено понівечене авто такої самої марки, звідки й були вирізані частини з кузовними номерами. Це доводить, що пастор самовільно вчинив злочин, який карається штрафом до 4 тис. грн. або обмеженням волі до трьох років.

Протиправну діяльність пастора кваліфіковано як умисне ухилення від сплати податків.


За матеріалами УПМ ДПС у Рівненській області