Інші податки
Тема: Податки — очима дітей

«Дружно сплатимо податки — заживемо у достатку»

Так розуміють сплату податків нинішні учасники щорічного Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості «Податки — очима дітей». У Конгрес-холі ДПА України відбулося засідання журі, яке визначило переможців 2011 року.

Учасниками фінального етапу конкурсу стали 162 школярі, які пройшли відбіркові тури районного та обласного рівнів. Саме серед них журі конкурсу визначало переможців, які зайняли І, ІІ та ІІІ місця у двох вікових категоріях за напрямами «Художні твори», «Літературні твори», «Твори декоративно-прикладного мистецтва». Окрім грамот, дипломів та цінних подарунків головною нагородою для дітей стане відпочинок на узбережжжі Чорного моря.


Заступник Голови ДПС України Олександр КЛИМЕНКО:

«Всеукраїнський конкурс «Податки — очима дітей», заснований дев’ять років тому, має багату історію. З кожним роком до участі в ньому приєднується все більше школярів. Нині свої творчі доробки представили понад 30 тисяч учасників віком від 9 до 15 років, які прагнуть через мистецтво передати, висловити власну позицію щодо сплати податків. Для нас це дуже важливо, адже таке дитяче, неординарне бачення цієї теми — яскравий приклад для дорослих. Водночас виховання податкової культури саме у юних громадян, яким завтра жити, творити й будувати нашу державу, — пріоритетна складова роботи нашої служби. Конкурс виходить за рамки країни. Роботи переможців буде передано до Внутрішньоєвропейської організації податкових адміністрацій (ІОТА)»

Директор дитячого видавництва «А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га» Іван МАЛКОВИЧ:

«Траплялися роки, коли на конкурс було представлено роботи романтичніші, ніж нинішні, де у мальованих творах було більше поезії, яка торкається найглибших струн серця. Натомість у творчих доробках нинішніх конкурсантів з’явилось нове, прагматичне і водночас симпатичне мислення. Так, уперше абсолютно по-сучасному передано тему детінізації податків. Відтак, вважаю, з’являються перші ознаки мислення третього тисячоліття. Загалом не перестаю дивуватися, що діти на таку найтривіальнішу й, задавалося б, зашкарублу тему можуть мислити широко, красиво»

Ректор Київської дитячої Академії мистецтв член-кореспондент АПН України Михайло ЧЕМБЕРЖІ:

«Упродовж дев’яти років я є незмінним членом журі цього без перебільшення поважного конкурсу і гордий за наших дітей, їхній рівень свідомості й відповідальності. Водночас віддаю належне керівництву ДПС, податківцям на місцях й усім учителям, вихователям та батькам, які спрямовують своїх дітей, допомогають їм певною мірою збагнути усю важливість і відповідальність моменту. Не лише самої підготовки до конкурсу, розкриття теми, а й глибокого розуміння суті. Щоразу з непідробним інтересом та неймовірним захопленням я знайомлюся з роботами, представленими на конкурс. Цього року доволі швидко визначився з переможцями. Це означає, що роботи дітей дуже досконалі. Вони цілісні й відображають абсолютну впевненість і в розкритті теми, і в техніці виконання»

Народний артист України Мар’ян ГАДЕНКО:

«Немає межі досконалості. Ось і цьогоріч мене приємно вразили нові образи й те, що діти чи не вперше за всю історію конкурсу на підтвердження своїх думок і поглядів звертаються до класиків, до духовної літератури. Зокрема, в одному з творів за основу взято висловлювання Пауло Коельо: «Можеш зверхи подивитись лише на ту людину, якій ти допоміг». Лейтмотивом кількох творів стали Божі заповіді «не убий», «не укради», «будь чесним» — основа-основ у співпраці податківців і платників»

Декан факультету образотворчого мистецтва Київської дитячої Академії мистецтв народний художник України Наталія НІКОЛАЙЧУК:

«Саме проведення конкурсу — це вже подія. Він унікальний. Адже це один із напрямів, за яким можна формувати дитячу особистість. Цього року ми, члени журі, передусім у захопленні від робіт наймолодших учасників. Вони гармонійні, яскраві й добрі. Є традиція. Вона стала. А канони можна змінювати. Україна велика, відтак у майбутньому можна запровадити комп’ютерну графіку, комікси, епістоляцію, анімацію. Було б добре, щоб творчі доробки було представлено по областях. Це цікаво, об’ємно, змістовно й таким чином яскраво б проглядався  власний почерк кожного регіону. Всеукраїнський конкурс «Податки — очима дітей» — родинно-соціальний. Адже дітям, яких закликали до праці податківці, допомагають учителі, батьки, друзі. І це прекрасно. Показово й те, що він набрав такої ваги. Значить, керівники ДПС України вибрали надзвичайно цікаву і влучну форму співпраці з нинішніми й майбутніми платниками податків»

У Конгрес-холі ДПА України відбулося засідання журі, яке визначило переможців 2011 року