Інші податки
Тема: Податки — очима дітей

Достукатися до сердець майбутніх платників

Достукатися  до сердець  майбутніх платників допомагає Всеукраїнський конкурс «Податки очима дітей — 2011». Триває перший тур.


Кількість дітей, які беруть участь у Всеукраїнському конкурсі «Податки — очима дітей» щорік збільшується. Дедалі розширюється і перелік творчих напрямів: спочатку конкурс був суто художнім, згодом започатковано літературний та декоративно-прикладний напрями. А минулого року харківські школярі представили на розсуд журі мульт-фільм на податкову тематику «Страусеня Боря», герої якого створені з пластиліну. І хоча мультиплікаційного жанру серед запропонованих творчих спрямувань не було, керівництво ДПА у Харківській області все ж таки відзначило аніматорів — учнів школи сучасних театрально-сценічних напрямів і нагородило подарунками. А цьогоріч, аби, як кажуть, відновити справедливість, до номінацій конкурсу харківські податківці додають позаконкурсну — мультиплікаційні фільми на податкову тематику.

Чому така надмірна увага до цього жанру — пояснювати зайве. Адже саме через мультиплікаційні фільми, які залюбки «споживають» і малі, й старі, легше «достукатися» до аудиторії, зачепити її за живе. Мультфільм можна використати і як розважальний жанр, і як повчальний, пізнавальний.

Як завше під час першого туру Всеукраїнського конкурсу «Податки — очима дітей», який проходить спочатку на регіональному рівні, податківці і цьогоріч поспішають до учнів шкіл, творчих майстерень, аби нагадати умови проведення конкурсу, залучити до нього тих, хто досі стояв осторонь, розповісти, розтлумачити важливість заходу.

Начальник управління масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян ДПА у Харківській області Яна Чуб і заступник начальника управління Лариса Дмитрієнко розпочали свій похід зі старих знайомих — учнів Харківської школи сучасних театрально-сценічних напрямів. Із собою запросили журналістів одного з провідних харківських телеканалів.

У школі гостей зустрічали вчителі та діти, котрі вже брали участь у створенні мультиплікаційних фільмів, один з яких минулоріч було представлено на конкурс. Вони розповіли податківцям, як відбувався процес створення, показали обладнання, на якому монтуються фільми, та продемонстрували його в дії.

Учні поділилися творчими планами на майбутнє щодо зйомки анімаційних фільмів, а також познайомили зі своїми художніми роботами, які цьогоріч представлять на конкурс «Податки — очима дітей».

З особливим інтересом податківці відвідали художню майстерню школи, а на згадку про зустріч кожному учню подарували «Податкову абетку» та фотоальбом робіт учасників Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості «Податки очима дітей — 2010».

Вихованців Харківської школи сучасних театрально-сценічних напрямів приємно вразили зустріч та цікаве спілкування з працівниками податкової служби. Вони були горді тим, що їхні творчі напрацювання не лише зацікавили, а й були високо поціновані дорослими.

У свою чергу податківці мали неабияку нагоду переконатися в тому, що конкурс «Податки — очима дітей» — це місточок взаєморозуміння та довіри між податківцями і майбутніми платниками податків.


Вікторія КИРИЧУК,
головний державний податковий інспектор управління масово-
роз’яснювальної роботи та звернень громадян ДПА у Харківській області