Інші податки
Тема: Відпустки

Додаткова відпустка громадянам, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, не подовжується на період тимчасової непрацездатності

Який порядок надання додаткової відпустки громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, а саме: чи подовжується зазначена відпустка у разі, коли під час відпустки громадянин перебував на лікарняному?


Пунктом 22 ст. 20 та п. 1 ст. 21 Закону № 796 передбачено отримання громадянами, віднесеними до категорій 1 та 2, додаткової відпустки із збереженням заробітної плати строком 16 календарних днів на рік.

Зазначену додаткову відпустку не віднесено до щорічних додаткових відпусток, встановлених п. 1 ст. 4 Закону про відпустки (щорічні додаткові відпустки: за роботу із шкідливими і важкими умовами праці, за особливий характер праці, за ненормований робочий день), а визначено як пільгу та компенсацію за шкоду, завдану здоров'ю внаслідок Чорнобильської катастрофи. Відповідно, на неї не поширюються норми, визначені для щорічних відпусток.

Отже, відпустка, що надається працівникам згідно з п. 22 ст. 20 та п. 1 ст. 21 Закону № 796, належить до інших видів відпусток, встановлених законодавством (частина друга ст. 4 Закону про відпустки).

Ця відпустка є гарантованою державою пільгою, а тому роботодавець зобов'язаний забезпечити право працівника на відпустку впродовж календарного року.

На відміну від виду щорічних відпусток зазначена відпустка не пов'язана з робочим процесом і надається незалежно від часу роботи на підприємстві, в установі, організації, тобто для її отримання не потрібен мінімальний період роботи, визначений Законом про відпустки, — 6 місяців. Ця відпустка не подовжується на період святкових днів та у разі тимчасової непрацездатності не ділиться на частини, не переноситься на наступний рік, а також за неї не провадиться виплата грошової компенсації.

Враховуючи норми чинного законодавства, підстав для подовження додаткової відпустки громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на  період тимчасової непрацездатності (лікарняного) немає.

«Гарячі лінії»

Дата: 31 травня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42