Інші податки
Тема: Відпустки

Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС

Жінка має посвідчення постраждалої внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 4. На цей час вона проживає у м. Києві, але зареєстрована у с. Пірново Вишгородського району Київської області, що віднесено до зони посиленого радіоекологічного контролю. Чи є правомірною відмова поліклініки м. Києва щодо надання їй листка непрацездатності у зв'язку з вагітністю та пологами загальною тривалістю 180 календарних днів як особі, постраждалій внаслідок Чорнобильської катастрофи, категорії 4?


Пунктом 10 ст. 30 Закону № 796 передбачено надання жінкам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами тривалістю 90 календарних днів до пологів і 90 календарних днів після пологів, яка обчислюється сумарно і надається жінкам повністю, з оплатою у розмірі повного заробітку незалежно від стажу та місця роботи.

Статтею 14 Закону № 796 визначено, що до  категорії 4 осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, належать особи, які постійно проживають або постійно працюють чи постійно навчаються на території зони посиленого радіоекологічного контролю, за умови, що вони станом на 01.01.93 р. прожили або постійно відпрацювали чи постійно навчалися у цій зоні не менше чотирьох років.

Статтею 23 цього Закону передбачено, що усі компенсації та пільги громадянам, яких віднесено до постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 4, надаються на час постійного проживання або постійної роботи чи постійного навчання у зоні посиленого радіоекологічного контролю.

Тобто статус потерпілого категорії 4 має особа, яка постійно проживає або постійно працює чи постійно навчається на території зони посиленого радіоекологічного контролю і станом на 01.01.93 р. прожила або відпрацювала в цій зоні не менше чотирьох років.

У разі якщо особа не проживає (не працює) постійно на території зони посиленого радіоекологічного контролю, її статус потерпілої внаслідок Чорнобильської катастрофи втрачається.

Враховуючи вищезазначене, жінка як особа, яка має посвідчення постраждалої внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 4, не  має права на отримання відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами тривалістю 90 календарних днів до пологів та 90 календарних днів після пологів у поліклініці м. Києва. Відмова у видачі листка непрацездатності у зв'язку з вагітністю та пологами загальною тривалістю 180 календарних днів є правомірною.