Статті

Почуватися, як у Франції

Податкова запросить французькі компанії для презентації переваг інвестиційного клімату України.

Голова ДПС України Олександр Клименко зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом Французької Республіки в Україні Аленом Ремі. Йшлося про проблеми, з якими стикаються французькі компанії, та перспективи ділової активності французького бізнесу в Україні.


«Моя місія — розвивати співпрацю в правильному напрямі», — наголосив Ален Ремі. Адже українська економіка стає дедалі привабливішою для французького бізнесу. На недавньому українсько-французькому бізнес-форумі в м. Парижі представники близько 70 французьких та українських компаній обговорили актуальні питання ведення бізнесу в Україні та можливості реалізації нових інвестиційних проектів. Хороші перспективи співпраці — у галузі сільського господарства, енергетики, промисловості, транспорту, інфраструктури, туризму та освіти. Наразі одна французька компанія планує інвестувати 100 млн. євро, тому цілком зрозуміло, що заздалегідь вивчає як позитивні сторони, так і можливі ризики.

Втім, проблеми, що виникають в іноземних компаніях, пов’язані не стільки з жорсткою позицією податкової, як з невідповідністю господарських операцій нормам українського законодавства. Податкове відомство готове надати ґрунтовні консультації французьким бізнесменам. Сторони обговорили можливість діалогу ДПС України та Союзу французьких підприємців в Україні.

Голова ДПС України Олександр Клименко поінформував почесного гостя, що на рахунки французьких компаній у минулому році відшкодовано понад 3,2 млрд. грн. Очільник податкового відомства наголосив, що серед усіх іноземних інвесторів в Україні саме французькі посідають друге місце за загальною сумою отриманої компенсації в режимі «автомат».

Дві третини, або 2,1 млрд. грн., ПДВ було отримано бізнесменами Франції за прискореною процедурою.

«Протягом року система відшкодування ПДВ в автоматичному режимі набрала значних обертів. Новий сервіс зацікавив як вітчизняних, так і іноземних бізнесменів, адже відшкодування за 26 днів — це найшвидші темпи в Європі», — зазначив Олександр Клименко.

Він запевнив, що автоматична компенсація є лише одним із низки заходів для залучення іноземних інвестицій в Україну.

«Для презентації інвестиційних переваг України найближчим часом ми маємо намір зустрітися із представниками французького бізнесу, де презентуємо нові сервіси, що мають на меті створення комфортних умов для зручного ведення бізнесу», — резюмував Голова ДПС України.

До слова, Державна податкова служба  України активно співпрацює з Генеральною дирекцію державних фінансів Франції. Лише минулого року у рамках співпраці проведено 8 семінарів як в Україні, так і у Франції. Під час цих зустрічей українські та французькі податківці обмінялися досвідом щодо управління людськими ресурсами під час організаційних змін, основних заходів у боротьбі з ухиленням від сплати податків та тіньовою економікою, оподаткування малого бізнесу тощо. На нинішній рік заплановано проведення низки семінарів з питань податкового контролю, відшкодування податку на додану вартість, декларування громадянами доходів, впровадження електронних сервісів платників податків, реєстрації платників ПДВ, проведення планових перевірок.

Тож французькі бізнесмени в Україні мають почуватися як удома. Адже усе краще, що є у практиці податківців Франції, знайде практичне втілення і в нашій державі.


Микола ВЛАЩУК,
vlas@visnuk.com.ua