Новини

Стратегічні завдання

Стратегічні завдання перед податківцями столиці поставив Голова ДПС України Віталій ЗАХАРЧЕНКО під час розширеної колегії ДПА у м. Києві 16 серпня 2011 року


ДПА у м. Києві доручено підвищити доходи киян

Голова ДПС України Віталій Захарченко під час розширеної колегії в столичній податковій доручив провести економічний аналіз, розробити «дорожню карту» та план заходів щодо роботи з підприємствами м. Києва, які виплачують заробітну плату, нижчу за мінімальну.

«Це стратегічно важливий напрям роботи, результативність якої не лише дає нам змогу виводити зарплати з «тіні» та збільшувати надходження до бюджету, а й приведе до суттєвого збільшення рівня соціальної захищеності громадян України», — додав очільник податкового відомства країни.

Аналіз роботи з цього напряму засвідчив, що п’ята частина столичних підприємств (110 тис. працівників) виплачує заробітну плату нижче законодавчо встановленого мінімуму. З них майже чверть (1,3 тис. підприємств) — це підприємства, що працюють у сфері торгівлі; майже 4% (200 підприємств) задіяні у сфері фінансових послуг; 2% (100 підприємств) припадають на готельний та ресторанний бізнес. Водночас понад тисячу таких підприємств отримали за 2010 р. валовий дохід від 1 млн. до 2 млрд. грн.

Перевірятися повинні лише підприємства з ризиками несплати податків

Під час розширеної колегії ДПА у м. Києві Віталій Захарченко доручив столичній податковій покращити якість доперевірочного аналізу та зменшити втручання у легальний сектор економіки.

«Сьогодні кількість перевірок зменшено по всій країні, і вам, столичним податківцям, потрібно також працювати у цьому напрямі. Перевірка має бути лише у тому випадку, коли встановлено ризики несплати податків підприємством. І перевірки таких тіньовиків повинні мати високу результативність», — зазначив Голова ДПС України.

За словами Віталія Захарченка, застосування ризикоорієнтованої системи відбору платників для проведення перевірок дало змогу мінімізувати втручання у легальний бізнес та зосередити увагу на ризикових суб’єктах господарювання. Завдяки цьому у ІІІ кварталі кількість перевірок зменшено на 57% при одночасному підвищенні їх ефективності.