Статті

Українсько-німецька співпраця посилюватиметься

Ця ідея стала лейтмотивом новорічного прийому для представників німецької економіки та українських урядовців, політиків, бізнесменів, організованого в м. Києві Посольством ФРН в Україні та Делегатом німецької економіки пані Карін Рау.


Посол ФРН в Україні пан Ганс-Юрґен Гаймзьот і Делегат німецької економіки пані Карін Рау наголосили у своїх промовах на зацікавленості представників німецької економіки у співпраці з Україною. З їх слів, після здобуття Україною незалежності німецько-українські економічні відносини розвиваються динамічно. Зазначалося, що в 2012 р. перед Німеччиною та Україною постали нові виклики з огляду на ті кризові події, які відбуваються в усьому світі, і зокрема в Європі. На думку пані Рау, угода про асоціацію та зону вільної торгівлі між Україною та ЄС, яка нині перебуває на завершальній стадії узгодження, після набрання чинності значно полегшить економічну співпрацю України з європейськими державами. Вона висловила переконання, що німецькі підприємці готові й надалі вкладати кошти в Україну, водночас це залежить від стану розвитку інвестиційної привабливості держави, податкової та митної систем.

«Є ще багато питань, над якими треба добре попрацювати повноважним представникам обох країн, зокрема щодо повернення ПДВ. До осені минулого року процес відбувався без ускладнень, а потім німецькі бізнесмени знову зіткнулися з проблемами», — зауважила пані Рау.

Голова ДПС України Олександр Клименко зазначив, що в Україні чудово усвідомлюють ту вагому роль, яку податкова система, процес адміністрування податків відіграють у поліпшенні бізнес-клімату в державі. З його слів, у нинішньому році українським податківцям та німецьким бізнесменам належить вирішити багато питань, які турбують обидві сторони. Одне з них — це, безумовно, відшкодування ПДВ.

«Я наведу кілька цифр, що дуже чітко демонструють той тренд, який ми визначили минулого року та якому слідуватимемо в нинішньому. Торік підприємствами з німецькими інвестиціями, які працюють в Україні, було заявлено до відшкодування ПДВ на суму 548 млн. грн. Реально ж було відшкодовано 762 млн. грн. При цьому термін автоматичного відшкодування ПДВ в Україні — один з найменших. Наразі існує проблема з боргами, які виникли раніше. Як керівник ДПС України планую цю проблему остаточно вирішити протягом 2012 року», — розповів Олександр Клименко.

У цьому зв’язку він запросив до тісної співпраці німецьких бізнесменів, адже є питання, які потребують компромісних рішень, і наголосив, що взагалі був і є прихильником діалогу між податківцями і підприємцями.

Представники німецького бізнесу в Україні оплесками зустріли цю пропозицію очільника ДПС України. Вони також заявили про бажання створити німецько-українську торгово-промислову палату, яка слугуватиме дієвим інструментом для представлення інтересів підприємств обох країн на ринках Німеччини та України.


Сергій СОБУЦЬКИЙ,
serhiy@visnuk.com.ua