Новини
Тема: Податок на прибуток

У березні 2012 р. підприємство виплатило своїм засновникам дивіденди за 2011 р. Сплачений авансовий внесок з податку на прибуток під час виплати дивідендів виявився більшим, ніж податкове зобов’язання з податку на прибуток І кварталу 2012 р. Чи переноситься сума сплаченого авансового внеску у зменшення податкових зобов’язань наступного податкового періоду?

Обов’язок зі сплати авансового внеску з податку на прибуток при виплаті дивідендів передбачено пп. 153.3.2 п. 153.3 ст. 153 Податкового кодексу України (далі — Податковий кодекс). Авансовий внесок з податку на прибуток нараховується в розмірі ставки, встановленої п. 151.1 ст. 151 цього Кодексу, нарахованої на суму дивідендів, що фактично виплачуються, без зменшення суми такої виплати на суму такого податку. Зазначений авансовий внесок вноситься до бюджету до/або одночасно з виплатою дивідендів. Сума сплаченого авансового внеску враховується платником податку при розрахунку податкового зобов’язання звітного (податкового) періоду.

У разі якщо сума авансового внеску перевищує суму податкових зобов’язань звітного періоду, то сума такого перевищення переноситься у зменшення податкових зобов’язань наступного податкового періоду, а при отриманні від’ємного значення об’єкта оподаткування наступного періоду — на зменшення податкових зобов’язань майбутніх податкових періодів (пп. 153.3.4 п. 153.3 ст. 153 Податкового кодексу).


«Гаряча лінія» за участю заступника директора Департаменту — начальника
Управління адміністрування податку на прибуток та податкових платежів
Департаменту оподаткування юридичних осіб ДПС України Наталії ХОЦЯНІВСЬКОЇ

«Гарячі лінії»

Дата: 31 травня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42