Новини
Тема: Податок на прибуток

Бюджетна установа надає в оренду приміщення. Чи оподатковуються податком на прибуток кошти, отримані у вигляді орендної плати? Як у податковій звітності бюджетної установи відображаються такі надходження?

Відповідно до частини четвертої ст. 13 Бюджетного кодексу України плата за оренду майна бюджетних установ та надходження бюджетних установ від реалізації в установленому порядку майна (крім нерухомого майна) належить до першої групи власних надходжень бюджетних установ (надходження від плати за послуги, що надаються бюджетними установами згідно з законодавством), які отримуються додатково до коштів загального фонду бюджету і включаються до спеціального фонду бюджету.

Таким чином, доходи органів місцевого самоврядування (бюджетних установ та організацій) від надання в оренду приміщення є надходженнями від плати за послуги, що надаються бюджетними установами, які звільняються від оподаткування податком на прибуток підприємств за умови, що такі послуги пов’язані з їх основною статутною діяльністю.

Доходи від надання в оренду приміщення відображаються у рядку 1.3.7 «Інші надходження, що зараховуються до складу кошторисів (на спеціальні рахунки)» частини I Податкового звіту про використання коштів неприбуткових установ та організацій, форму якого затверджено наказом ДПА України від 31.01.2011 р. № 56.


«Гаряча лінія» за участю заступника директора Департаменту — начальника
Управління адміністрування податку на прибуток та податкових платежів
Департаменту оподаткування юридичних осіб ДПС України Наталії ХОЦЯНІВСЬКОЇ

«Гарячі лінії»

Дата: 31 травня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42