Новини
Тема: Податок на прибуток

На яку дату подається Податкова декларація з податку на прибуток підприємства при ліквідації суб’єкта господарювання, у тому числі якщо ліквідація припадає на середину звітного періоду?

Відповідно до пп. 16.1.10 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу платник податків зобов’язаний повідомляти контролюючим органам за місцем обліку такого платника про його ліквідацію або реорганізацію протягом трьох робочих днів з дня прийняття відповідного рішення (крім випадків, коли обов’язок здійснювати таке повідомлення покладено законом на орган державної реєстрації).

Якщо платник податку ліквідується (у тому числі до закінчення першого звітного податкового періоду), то останнім податковим періодом вважається період, на який припадає дата такої ліквідації (пп. 152.9.3 п. 152.9 ст. 152 цього Кодексу).

Податкова декларація подається за звітний період в установлені Податковим кодексом строки до органу ДПС, в якому перебуває на обліку платник податків (п. 49.1 ст. 49 цього Кодексу).

Після завершення розрахунків з кредиторами до зняття з реєстрації в органі ДПС та скасування реєстрації юридичної особи або фізичної особи — підприємця такий суб’єкт господарювання в особі ліквідатора є платником тих податків та зборів, щодо яких виникає об’єкт оподаткування.

Таким чином, ліквідатор повинен подати податкову декларацію до органу ДПС за звітний період, на який припадає дата такої ліквідації (у тому числі якщо ліквідація припадає на середину звітного періоду), в установлені Податковим кодексом строки для подання декларації з податку на прибуток підприємства, тобто протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя, трьох кварталів або року) (пп. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу).


«Гаряча лінія» за участю заступника директора Департаменту — начальника
Управління адміністрування податку на прибуток та податкових платежів
Департаменту оподаткування юридичних осіб ДПС України Наталії ХОЦЯНІВСЬКОЇ