Новини

Установлено факти порушення законодавства

Податківці Харківщини виявили факти серйозних порушень трудового законодавства посадовими особами двох харківських виробничих підприємств, основним напрямом діяльності яких було виготовлення поліетиленових пакетів.


Тільки за попередніми підрахунками щорічні втрати бюджету у вигляді ненадходжень податку на доходи фізичних осіб та збору до Пенсійного фонду становили близько 3 млн. грн.

Водночас фактичні обсяги виробництва продукції у декілька разів перевищували задекларовані, адже на підприємствах працювало не 60, а 200 працівників, заробітна плата яких практично у 2 — 3 рази перевищувала офіційну.

У день виплати зарплати «в конвертах» та під час відправки зі складів необлікованої продукції в рамках порушених кримінальних справ було проведено обшуки й зупинено діяльність злочинного угруповання.

На підприємствах вилучено тіньову бухгалтерську документацію, відомості щодо виплати зарплатні «в конвертах», кошти, обладнання та необліковану продукцію орієнтовною вартістю понад 5 млн. грн.

Порушено кримінальну справу за ознаками складу злочину, передбаченого частиною першою ст. 172 Кримінального кодексу України (грубе порушення законодавства про працю).

Проводяться подальші слідчі дії.


Євгенія БОНДАРЕНКО,
прес-офіцер УПМ ДПС у Харківській області