Новини

м. Севастополь

м. Севастополь

Продаж пива, алкоголю і цигарок неповнолітнім в Україні заборонено. Однак незважаючи на те що за подібне порушення підприємців суворо карають — аж до позбавлення ліцензії на торгівлю, — не всі вони дотримуються букви закону.


Понад десяток подібних порушень тільки останнім часом зафіксували фахівці регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПС України у м. Севастополі. При цьому щоразу підприємці втрачали ліцензії на торгівлю підакцизними товарами, до них застосовувалися фінансові санкції в розмірі 6800 грн. незалежно від кількості проданого: чи то пляшка пива, блок цигарок або ящик горілки. Якщо при перевірці знаходять у торговельній точці ще й інші порушення, фінансові санкції істотно зростають.        

Приміром, під час травневих свят в одному з торговельних павільйонів було зафіксовано факт продажу вина неповнолітньому. До того ж податківці виявили ще низку порушень: непроведення готівки через касовий апарат, невідповідність готівки на місці даним реєстратора розрахункових операцій. До власника павільйону було застосовано великі фінансові санкції.

Влітку кількість таких оперативних перевірок магазинів, павільйонів, кафе, барів і ресторанів (у тому числі сезонних об’єктів) істотно побільшає. Про це заздалегідь попереджають працівники податкової служби міста. Під їх особливим контролем — дотримання підприємцями касової дисципліни, правил продажу алкоголю, пива й тютюну, а також недопущення виплати зарплати «в конвертах» найманим працівникам.


За матеріалами відділу взаємодії
зі ЗМІ та громадськістю ДПС у м. Севастополі