Інші податки
Тема: Податковий калейдоскоп

Єврокомісія запідозрила іспанські футбольні клуби в одержанні незаконних податкових відстрочень

Європейська комісія почала розгляд анонімної скарги на іспанські футбольні клуби, які нібито одержують незаконну фінансову підтримку місцевої влади у вигляді податкових відстрочень. У випадку якщо Мадрид буде визнано винним у незаконних дотаціях, клубам доведеться негайно повернути державі всі борги, що може призвести до банкрутства деяких популярних команд.


Як повідомили в офісі єврокомісара з питань конкуренції Хоакіна Альмунії, Єврокомісія звернула свою увагу на ситуацію навколо іспанських футбольних клубів і їх взаємини з місцевими податковими органами після того, як виконавчий орган одержав відповідну скаргу із проханням розібратися в ситуації. У Єврокомісії відмовилися називати автора скарги, пояснивши, що наразі лише розбираються в деталях й не ухвалили рішення, чи починати офіційне розслідування.

Варто зазначити, що підозри щодо надто близьких відносин властей Іспанії й місцевих футбольних клубів мають підстави. Так, сукупна податкова заборгованість представників двох вищих дивізіонів іспанської футбольної ліги становить 673 млн. євро, причому значна частина цієї суми утворилася ще до фінансової кризи 2008 р. Одним з найзлісніших неплатників є мадридський клуб «Атлетіко», що заборгував владі 115 млн. євро. Проте щорічно погашаючи свої зобов’язання лише на 15 млн. євро, клуб примудряється роздобувати досить дорогих гравців, одним з яких став Радамель Фалькао, за якого «Атлетіко» віддав близько 40 млн. євро.