Новини

Стабілізація цінової політики

ДПС України — за розумний діалог із представниками фармацевтичної галузі при ціноутворенні.

Останнім часом у відвідувачів аптек виникла паніка, зумовлена раптовим підвищенням цін на окремі види товарів, які ще називають соціально значущими, адже йдеться про оболонкові контрацептиви, пелюшки й підгузники. Саме їх із набранням з 1 серпня чинності постановою Кабінету Міністрів України від 09.06.2011 р. № 785 було виключено з переліку виробів медичного призначення, операції з поставки яких звільняються від сплати ПДВ. Втім уже за тиждень дію постанови було скасовано, що зафіксовано в протоколі від 08.08.2011 р. № 56, а представникам контролюючих органів уряд доручив пересвідчитися, що продавці зазначених товарів повернули попередні ціни.


Керівництво податкової домовилося з фармацевтами і про зниження цін, і про подальше здешевлення вартості памперсів і презервативів на 10%. Про це журналістам повідомив заступник Голови ДПС України Олександр Клименко після наради з представниками великих підприємств, які займаються виробництвом, імпортом виробів медичного призначення, та аптечного бізнесу. «Безперечно, ми всі зацікавлені в нормалізації ситуації та зниженні цін на медичні препарати до економічно обгрунтованого рівня. Саме ці проблеми обговорювалися сьогодні (11.08.2011 р. — О. Г.), і в ході діалогу з бізнесом ми домовилися не лише про стабілізацію цінової політики, а й про зниження цін щонайменше на 10% від рівня, що був до 1 серпня поточного року», — зазначив Олександр Клименко. За його словами, понад 60 представників фармацевтичного ринку майже з усіх областей України виявили готовність піти на такий крок.

На сьогодні в Україні зареєстровано понад 3 тис.  суб’єктів господарювання та 23 тис.  аптечних торговельних об’єктів. За сім місяців 2011 р. вони сплатили до зведеного бюджету 138,1 млн. грн. Податківці ретельно аналізують основні схеми роботи учасників ринку товарів медичного призначення, зокрема здійснюючи щоденний моніторинг цін на соціальні групи товарів, і мають намір продовжувати цю роботу до кінця ІІІ кварталу поточного року.

«Вже виявлено непоодинокі випадки необгрунтованого завищення деякими аптечними закладами цін на 20 — 25%. Вони вдаються до мінімізації податкових зобов’язань, використовуючи у схемах поставки товарів фіктивні підприємства. В результаті в останніх залишається основна частина прибутку і відбувається різкий стрибок цін для споживачів», — констатував заступник Голови ДПС України. На його думку, ліквідація таких схем — це реальна можливість знизити ціни на соціально значущі товари навіть порівняно з цінами до 1 серпня 2011 р. «За підтримки представників ринку медичних товарів ми знімемо ажіотаж з цього питання, стабілізуємо цінову ситуацію і не допустимо одержання тіньовими ділками надприбутків за рахунок споживачів», — переконаний Олександр Клименко.


Ольга ГЕРМАНОВА,
germanova@visnuk.com.ua