Новини

Звітує УПМ ДПА у Луганській області

  • Заходами, проведеними за участю підрозділів УПМ ДПА у Луганській області, з початку року мобілізовано до Держбюджету України близько143 млн. грн.
  • Викрито 334 злочини у сфері оподаткування, з яких понад 90% — тяжкі та особливо тяжкі.
  • Кримінальні справи за 78 злочинами направлено до суду.
  • За порушеними кримінальними справами забезпечено відшкодування 76 млн. грн. завданих збитків.
  • Установлено 124 факти необґрунтованих заяв на відшкодування ПДВ, у результаті чого на 1040 млн. грн. зменшено суму, заявлену до відшкодування з держбюджету.
  • Із незаконного обігу вилучено товарно-матеріальних цінностей на суму близько 36 млн. грн., у тому числі лікеро-горілчаної продукції — на 4,5 млн. грн.,  тютюнових виробів — на 1,2 млн. грн, спирту — на 0,67млн. грн.
  • Викрито 32 підпільні цехи з виробництва товарів широкого вжитку, в тому числі з виготовлення алкогольних напоїв — 15 цехів.

 

Рецидиви бувають і в конвертаторів

У ході проведення спеціальної операції працівники податкової міліції Луганщини ліквідували на теренах регіону черговий конвертаційний центр, тіньовий обіг коштів на рахунках якого щомісяця становив близько 10 млн. грн.


Установлено, що послугами цього луганського центру користувалися підприємства реального сектора з чотирьох областей України.

Організаторами незаконного бізнесу виявилися три місцеві жителі, які входили до складу організованої злочинної групи. Працюючи від імені службових осіб одного з місцевих товариств, яке входило до складу цього конвертаційного центру, вони безпідставно відобразили в податковому обліку операції з придбання товарів (робіт, послуг) у київської фіктивної фірми, зареєстрованої на підставну особу. У результаті незаконних оборудок до держбюджету не було сплачено 1,6 млн. грн. ПДВ та 1,6 млн. грн. податку на прибуток — на загальну суму 3,2 млн. грн.

Під час обшуків в офісі конвертаційного центру податківці виявили первинні бухгалтерські та податкові документи, десять печаток підприємств з ознаками фіктивності, комп’ютерну техніку, чорнові записи та інші докази, які недвозначно свідчать про незаконну діяльність спритників.

З метою відшкодування завданих державі збитків накладено арешт на шість банківських рахунків підприємств, які входили до складу нелегальної фінансової структури.

Одного з «конвертаторів» взято під варту. Стосовно іншого обрано запобіжний захід у вигляді застави.

До речі, як з’ясувалося, кожного з учасників злочинного тріо раніше вже було засуджено за аналогічні злочини, а вироком суду терміни покарання призначено умовно. Цього разу, зважаючи на цю обставину, Феміда навряд чи буде прихильною до зловмисників.


Підготував Сергій СТЕПАНОВИЧ,
прес-офіцер ГУПМ ДПА України