Статті

Пристарілий Cиньйор Помідор

Податківцями Вінниччини вилучено 20 т простроченої томатної пасти.

На порозі осінь — найщедріша, найбагатша дарами садів і ланів пора року. Тому саме час для домашніх заготовок — солінь і консервувань, з допомогою яких можна максимально зберегти до зими всі необхідні для організму людини вітаміни. Цієї пори з потрійною потужністю працюють консервні заводи, овочепереробні комбінати та цехи. Чим керуються споживачі, вибираючи на прилавках різносоли та компоти? Насамперед їх зовнішнім виглядом, підтвердженим датою виробництва, повним переліком складу продукції, зазначеною точною адресою та назвою виробника. Проте, як показує практика, цього виявляється недостатньо, тому що нечисті на руку бізнесмени, аби максимально здешевити продукт, вдаються до нечесних методів виробництва.


20 т продукції китайського виробництва, розфасованої у 3-кілограмові жерстяні банки, строк реалізації якої закінчився ще минулого року, було адресовано одній з Вінницьких фірм. За попередніми даними, неякісний товар призначався для подальшої реалізації у торговельній мережі міста. Водій вантажівки не надав документи, які підтвердили б якість товару, проте податківцями було встановлено, що пасту виготовили у Китаї на замовлення вітчизняної фірми. Згідно з висновками експертів санстанції, вживання цього продукту, строк реалізації якого закінчився в 2010 р., як безпосередньо, так і в переробленому вигляді може завдати шкоди здоров’ю споживача.

Партію нелегальної продукції на суму понад 230 тис. грн. вилучено. Порушено кримінальну справу за ст. 227 Кримінального кодексу України — умисне введення в обіг на ринку України небезпечної продукції, яке карається штрафом або ж виправними роботами на строк до двох років.

Заступник головного лікаря з санітарно-гігієнічних питань Вінницької обласної державної СЕС Анатолій БОРИСЕНКО:

— Відповідно до законодавства України і насамперед Закону України «Про безпечність та якість харчових продуктів» продовольча сировина та харчова продукція, які не мають супровідних документів, а також із простроченим строком реалізації не допускаються до споживання та застосування у харчуванні.

Вживання томатної пасти, строк реалізації якої закінчився ще в листопаді 2010 р., як безпосередньо, так і в переробленому вигляді може спричинити виникнення інфекційних захворювань, що недопустимо.

Начальник відділу протидії незаконному обігу підакцизних товарів УПМ ДПА у Вінницькій області Андрій КОРОЛЬ:

«Відповідно до розпорядження начальника УПМ ДПА у Вінницькій області на території регіону проводяться профілактичні відпрацювання державного кордону України щодо незаконного переміщення товарно-матеріальних цінностей. У ході проведених заходів працівниками податкової міліції спільно з працівниками ДАІ було зупинено вантажівку, під час огляду якої встановлено факт перевезення партії томатної пасти без відповідних документів, які підтверджували б походження та якість продукту. Згідно з транспортною накладною постачальником товару є київська фірма. Паста доставлялася на адресу вінницького підприємства, яке займається виробництвом продуктів харчування із застосуванням томатної пасти, у тому числі рибних консервів. Наразі відпрацьовуються підприємства — постачальник та отримувач товару щодо використання у виробництві інших неякісних продуктів»


Ольга ШИШКІВСЬКА,
прес-офіцер УПМ ДПА у Вінницькій області