Новини
Тема: Податок на прибуток

Податковий облік забракованої продукції

Виробничим підприємством з технічних причин забраковано велику партію виготовленої продукції, що не підлягає виправленню. Чи враховується у складі витрат при обчисленні податку на прибуток підприємств фактична вартість забракованої продукції?


Ні, не враховується.

Відповідно до п. 138.7 ст. 138 Податкового кодексу фактична вартість остаточно забракованої продукції не включається до складу витрат платника податку, крім втрат від браку, які складаються з вартості остаточно забракованої з технологічних причин продукції (виробів, вузлів, напівфабрикатів) та витрат на виправлення такого технічно неминучого браку, в разі реалізації такої продукції. Норми втрат/витрат встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Платник податку має право самостійно визначати допустимі норми технічно неминучого браку в наказі по підприємству за умови обґрунтування його розміру.

Такі самостійно визначені платником податку норми діють до встановлення відповідних норм Кабінетом Міністрів України.

Таким чином, вартість продукції (виробів, вузлів, напівфабрикатів), забракованої з технологічних причин та реалізованої після додаткових витрат на виправлення такого браку, враховується при визначенні об’єкта оподаткування податком на прибуток підприємств.

Водночас фактична вартість остаточно забракованої продукції не включається до складу витрат платника податку (п. 138.7 ст. 138 Податкового кодексу).


«Гаряча лінія» за участю начальника Управління
адміністрування податку на прибуток та податкових платежів
Департаменту оподаткування юридичних осіб ДПС України Наталії ХОЦЯНІВСЬКОЇ

«Гарячі лінії»

Дата: 6 вересня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00