Новини
Тема: Податок на прибуток

Податковий облік витрат, понесених комунальним підприємством

Як визначити собівартість реалізації житлово-комунальних послуг для підприємств житлово-комунального господарства за нормами Податкового кодексу? В якому розмірі визнаються витрати, понесені комунальним підприємством?


Відповідно до п. 13 підрозділу 4 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу тимчасово, до 1 січня 2014 р., датою збільшення доходів підприємств житлово-комунального господарства від надання житлово-комунальних послуг є дата надходження коштів від споживача на банківський рахунок або в касу платника податку.

При цьому підприємства житлово-комунального господарства у складі собівартості реалізації житлово-комунальних послуг визнають витрати на придбання товарів, робіт, послуг у сумі фактично сплачених за них коштів. Решта витрат визнається відповідно до норм розділу III цього Кодексу.

Згідно з пп. 14.1.228 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу собівартість реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг для цілей розділу III цього Кодексу — це витрати, прямо пов’язані з виробництвом та/або придбанням реалізованих протягом звітного податкового періоду товарів, виконаних робіт, наданих послуг, які визначаються відповідно до положень (стандартів) бухгалтерського обліку, що застосовуються в частині, яка не суперечить положенням розділу ІІІ Податкового кодексу.

Так, для підприємств житлово-комунальних господарств починаючи з 01.04.2011 р. надходження коштів від споживача на банківській рахунок або в касу платника податку на прибуток формують доходи підприємства, а витрати, що формують собівартість реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг, визнаються витратами у сумі фактично сплачених коштів того звітного періоду, в якому визнано доходи від реалізації таких товарів, виконаних робіт, наданих послуг (п. 138.4 ст. 138 Податкового кодексу).

Отже, витрати житлово-комунального підприємства визнаються з урахуванням ступеня фактичної оплати споживачами договірної вартості житлово-комунальних послуг.


«Гаряча лінія» за участю начальника Управління
адміністрування податку на прибуток та податкових платежів
Департаменту оподаткування юридичних осіб ДПС України Наталії ХОЦЯНІВСЬКОЇ

«Гарячі лінії»

Дата: 15 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42